Arap Kadınlarının Dillere Destan Güzellik Sırları!

Arap kadınlarının badem gözleriyle güzel görünmek için çok çaba sarf etmesine gerek yok... Bakışlarının güzelliğiyle bilinen arap kadınlarının güzellik sırlarını sizlerle paylaştık...

Gözlerindeki kahverengiyi daha ön plana çıkarmak için koyu renk far ve kalem kullanmak yeterli oluyor. Transparan bir farı göz kapağına uygulayıp ıslak eyeliner kullanmayı tercih ediyorlar.

Kaş şekilleri ise genellikle keskin ve muntazam görünmektedir. İranlı kadınlar ciltlerinin pürüzsüzlüğünü doğal yağlara, ölü deniz tuzuyla yaptıkları peelinglere ve süt banyosuna borçlular.

Düzenli olarak süt banyosu yapmak cildin pürüzsüz olmasını sağlarken aynı zamanda renginin de açılmasına yardımcı oluyor.

Saçlarının güzelliğine önem gösteren İranlı kadınlar saç renklerini değiştirmekten hoşlansalar da doğal yağlarla sık sık bakım uyguluyorlar.

Düzenli aralıklarla argan yağıyla yapılan bakım sayesinde yumuşak ve gür saçlara sahip oluyorlar.Göz makyajını belirginleştirmek için dudak makyajını genellikle daha sade yapmak yeterli oluyor.

Güzellik rutinlerinde doğal yağlar bulunuyor. Susam, hindistancevizi, argan ve badem yağlarını aksatmadan kullanıyorlar.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR