Özellikle anneler için seyahate çıkılmadan önce fit görünmeleri ve bu koşturmacaya spor ile hazırlanmalarını tavsiye edebiliriz. Çocuklardan sıkılmış ve bezmiş bir anne görüntüsünün yerine fit ve mutlu bir anne daha iyi görünecektir. Seyahate çıkarken pozitif enerjiyle güne başlamak ve gün içerisinde size enerji ve motivasyon verecek tüm uygulamaları yapmak gerekiyor. 

ÇOCUĞUNUZUN İSTEKLERİNİ GERİ ÇEVİRMEYİN!

Çocuğunuz dondurmayı yiyene kadar dondurma eriyip her yere bulaşıyorsa bunu engellemek için dondurma çubuğuna muffin kalıbı geçirebilirsiniz. Ama olur da yanınızda, yakınınızda muffin kabı bulamazsanız alternatif olarak içeceklerin kapaklarını değerlendirebilirsiniz. Zaten bu kapakları bulabileceğiniz birçok yer, hiçbir içecek almasanız bile bu kapaklardan istediğinizde verecektir. Masa ve sağlam kumaşları değerlendirerek ona özel hamaklar hazırlayabilirsiniz.

Çocuklarınızla yazın tadını çıkarmak için her zaman tatile gitmeniz gerekmiyor aslında. Onlara, ağırlıklarını taşıyabilecek, dayanıklı kumaşlar ve bir masayla nefis bir hamak hazırlayabilirsiniz. Bu sayede evin içinde kendine ait daha çok alanı olacak olan çocuğunuz, bu hamağı çok sevecek, eminiz.

SEYAHAT ESNASINDA UYGULAMANIZ GEREKEN PRATİK BİLGİLER

Seyahate çıkmadan önce sağlık kontrolünden geçin

Kapalı şişelerdeki suları tüketin ya da kaynatarak için.

Pişmemiş, az pişmiş yiyecekleri tüketmeyin.

Açıkta satılan yiyecekleri yemeyin.

Meyve ve sebzelerin kabuklarını soyun.

Gidilecek ülkenin sağlık risklerini öğrenin.