21 Temmuz 2019
  • Istanbul 24.44°
  • Ankara 22.78°
  • Izmir 27.22°
İmsak 03:51
Güneş 05:42
Öğle 13:16
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:21
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne sütünü arttırmak için , emzirme tekniğinizin doğru olması ve emzirmeyi daha sık yapmanız gerekir. Ayrıca beslenme programınıza ekleyeceğiniz yiyecekler anne sütünü arttırır. Peki nedir bu besinler?

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne sütünü arttırmak için , emzirme tekniğinizin doğru olması ve emzirmeyi daha sık yapmanız gerekir. Ayrıca beslenme programınıza ekleyeceğiniz yiyecekler anne sütünü arttırır. Peki nedir bu besinler? İşte detaylar...

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, anne sütünü arttıran besinleri sizler için açıkladı.

Taze beyaz üzüm: Günde iki porsiyon tüketmeniz önerilir.

Dereotu: Sabah-akşam yemeklerden önce tüketeceğiniz dereotu sütünüzün artmasını sağlayacaktır.

İncir: Taze veya kurutulmuş olarak tüketebilirsiniz.

Süt arttıran incir ve havuç kürü

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine sekiz - dokuz adet kuru inciri ikiye bölüp atınız. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte beş dakika kaynatınız. Beşinci dakikadan sonra içerisine bir adet havucu dilimleyip ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika daha kaynatınız. Ilıyınca süzünüz. 21 gün boyunca öğleden önce ve öğleden sonra aç veya tok karnına birer su bardağı içiniz.

Dikkat!

Bu kürler aynı anda uygulanmaz. İncir-havuç kürü hariç, uygulama süresi bir haftadır. Bir haftanın sonunda uygulama bırakılır. Bir hafta uyguladığınız herhangi bir kürden sonra tekrarlama ihtiyacı duyarsanız bu defa başka bir kürü uygulamanızda bir sakınca yoktur. Örneğin, bir hafta taze beyaz üzüm kürü uygulayıp bıraktınız. Daha sonraki bir dönemde yine bir hafta olmak üzere dereotu veya kuru incir kürünü uygulayabilirsiniz.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri