Anne Sütü Bebeğin Stresini Alır

Bebeğin gelişmesinde kuşkusuz anne sütünün önemi oldukça büyük. Çocuk Gelişimi Uzmanı Banu Kılınç anne sütü hakkında bilgiler verdi.

Anne Sütü Bebeğin Stresini Alır

Anne Sütü Bebeğin Stresini Alır

Bebeğin gelişmesinde kuşkusuz anne sütünün önemi oldukça büyük. Çocuk Gelişimi Uzmanı Banu Kılınç anne sütü hakkında bilgiler verdi. İşte detaylar...

Stresi Azaltır

Bebeğin dünyaya alışması ve güven duygusunun gelişmesi için anne sütü oldukça önemli bir rol oynuyor. Anne sütü alan bebeklerin daha huzurlu olduğu sonucu ortaya çıkarken, bunun yanı sıra daha az ağladığı, daha uzun uyuduğu ve sarılık olma riskinin daha az olduğu görülüyor. Bunun sonucu olarak anne sütünün bebeklerde sindirimi güçlendirdiği ve stresi azalttığı da ortaya çıkıyor.

Anne ile Bebek İlişkisi

Bebekler dünyaya geldikleri andan itibaren ilk olarak anneleriyle tanışırlar. Her anne bebek ilişkisi, kendine özgü dinamikleri barındıran özgün bir ilişki olarak değerlendirilmelidir ve bu durum sadece ikisi arasında bir bağ olarak görülüyor.

Annenin, bebeği ağladığında yanına gidip onu sakinleştirmesi, bebeği hızlıca sallamaması, gaz, uyku ve oyun gibi ihtiyaçlarını gidermesi, bebeği bol bol kucaklayıp gözlerine bakarak ninni söylemesi bebek ile arasındaki bağın güçlenmesini sağlıyor.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri