Amatörlerin Spor Tercihleri

Sporu günlük hayatın bir parçası haline getirmek için düzenli olarak egzersiz yapmak gerekir. Ancak hayat telaşesi düzenli spor yapmayı mümkün kılmıyor. Bunun içinde bir çözüm yöntemi bulunmakta. Sizin için amatörlerin vazgeçilmez spor tercihlerini bir araya getirdik. İşte detaylar…

Amatörlerin Spor Tercihleri

Amatörlerin Spor Tercihleri

Dünyada en sevilen ve takip edilen spor türleri arasında futbol hep birinci sırada yer alıyor. İnsanlar spora düşkün olsa da olmasa da vazgeçemeyecekleri tek şey futbol gibi görünüyor. Bu sırayı basketbol takip etse de bahsettiğimiz sporları yapmak için deneyim, kurallara hakimiyet, özel kıyafetler ve kondisyonlu olmaya ihtiyaç var. Eğer size uygun olan takım sporları değilse o zaman alternatifler olarak salon sporlarına yönelebilirsiniz. Ancak spor salonuna gitmek için zaman yaratmak, spor salonuna gidip spor yapmaktan çok daha zor olabiliyor. Peki bu alışkanlıkları değiştirmek için ne yapmak gerekir? İşte detaylar…

EĞER DAHA ÖNCE HİÇ DÜZENLİ SPOR YAPMADIYSANIZ…

Eğer 35 yaşını aştıysanız, vücudunuzda erken gelişme ihtimali olan sorunlara karşı daha dikkatli olmanız gerekir. Bu nedenle hafif egzersizlerle kendinizi alıştırmanız en doğrusu olacaktır.

Günlük hayatınızı gözden geçirin; bütün gün bilgisayar başında mı oturuyorsunuz yoksa hareket halinde olmanızı sağlayan bir işe mi sahipsiniz? Bu sorunun cevabı egzersiz düzeyinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

Egzersiz yaptıktan sonra mutlaka kaslarınıza iyileşmek için kendinize süre tanıyın. Eğer spor sonrası ağrı hissederseniz temponuzu vücudunuza göre yeniden düzenlemeniz gerekir.

Düzene ve sürekliliğe önem vermeniz gerekir çünkü alışkanlık kazanmak için sürekliliği devam ettirmeniz gerekir. Bu en profesyonel sporcular için bile geçerlidir!

AMATÖRLER İÇİN HANGİ SPOR İDEAL?

Bu cevabı çocukluğunuzdan beri biliyorsunuz: Koşmak! Hemen herkes tempolu hayata alışıktır, o zaman tempolu koşuya alışmakta zor olmayacak. Sadece bir koşu ayakkabısıyla ne zaman ve nerede isterseniz koşabilirsiniz. Ancak koşmanın da kendine göre, koşan kişinin iyiliği için koyulmuş bazı kuralları bulunuyor. Ancak bu sizi durdurmasın; çıkın ve koşun, performansınız arttıkça kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz!

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR