Aksesuar seçimlerinizde yanlışlıklar ve hatalar yapma olasılığınız çok fazladır. Özellikle çok fazla çeşit arasında kaldığımızdan seçim yapmakta oldukça zorlanmaktayız. Aksesuar seçimleriniz sizi olduğunuzdan daha şık göstereceği gibi bu durum dış görünüşünüzün daha karışık bir hal almasına sebep olabilir. Bu sebeplerden dolayı giyindiğiniz kıyafetlerle taktığınız takılarında bir ahenk içinde olması büyük önem taşımaktadır.

Fazla aksesuar kullanımı gösterişli kıyafetler üzerine fazla kaçacağı gibi daha sade kıyafetlerinizde bu takılar kullanıldığında elbisenizin daha gösterişli ve alımlı olmasına yardımcı olacaktır. Elbise veya ceket tercihlerinizi büyük yakalardan yana kullanıyorsanız boynunuzdaki boş alana takı takmak yerine bir fularla süsleyebilirsiniz.

Takım aksesuarlar bazı insanlara hoş görünmesede bu tarz aksesuarlar elbisenizin büütünlüğünü sağlayarak tarz olmanızı da sağlayabilir. Her giydiğiniz şeyin aynı renk olmasına özen göstermenize gerek yoktur. Ayakkabı ve çanta seçimlerinizi farklı renklerden yana kullanabilirsiniz. Özellikle aynı dokudaki aksesuarları da bir arada kullanarak kıyafetinizde ilgi çekici bir hava yaratabilirsiniz. Özellikle bu yıl moda olan chooker kolyelerle de tarz bütünlüğünüzü yakalamak artık çok kolay.