Bir kadının hazırlanmasında en önemli detaylardan biridir aksesuarlar. Ancak aksesuar kullanımıyla alakalı oldukça yanlış uygulamalar mevcuttur. Aksesuar sizi olduğunuzdan daha güzel göstereceği gibi karmaşık da gösterebilir. Bundan dolayı hangi parçayla hangi aksesuarı kullanacağınızı iyi bilmeniz gerekiyor. İşte aksesuar kullanımıyla ilgili birkaç tüyo…

Büyük aksesuarları tek bir kıyafette kombin yapabilirsiniz. Fakat bunlar 4 taneden fazla olmamalıdır ve renk, stil olarak birbirine uymalıdır.

Giydiğiniz ceketin veya kabanın yaka modeli normalden büyükse, bu kıyafete bir de şal veya eşarp kullanmanıza gerek yok. Bunun yerine boynunuza küçük bir fular ekleyebilirsiniz.

Bazı insanlar, takım aksesuarların kullanımını beğenmeseler de takıların ebatları minikse, eşleşen takılar kullanmak zarif görünebilir.

Ayakkabılarınızla renk ve model olarak uyan bir çanta kullanmak zorunluluğu yoktur. Ayakkabılarınız çok parlaksa, zıt renk tonlarında bir çanta kullanmanız daha doğru olacaktır.

Parlak giysiler, göz alıcı makyaj, dikkat çekici aksesuarların hepsi birlikte kullanılmamalıdır. Vurgulamak istediğiniz yeri seçin ve bunu kıyafetlerinize uygulayın. Kabarık yakalı bir bluzla, büyük bir elmas küpeyi birleştirmek doğru olmaz.

Kol saatleri kentsel, sportif veya iş stilleri içindir. Bir gece elbisesi ile saati birleştirmek yanlış kombin olacaktır.

İnce yüzükler parmaklarınızı daha uzun gösterir. Kalın yüzükler kısa parmaklarda pek düzgün bir görüntü sağlamaz.

Doğru renkli eldiven takmanın hızlı yolu; ayakkabı, kemer veya rujunuzun rengine bakmaktır. Kural olarak, eldivenleriniz kıyafetinizin en az biriyle uyumlu olmalıdır.

Eğer pastel tonlarda kıyafetler kullandıysanız, daha açık ve nötr ayakkabılardan faydalanın. Koyu renk ayakkabılar bu kombinelerde istenilen görüntüyü vermez.

Çok sayıda iplik veya boncuk türü aksesuar kullanacaksanız, nötr renkli giysilerle görüntüyü yumuşatabilirsiniz.