Akrep Burcunun Özellikleri Kadın

Akrep, burçlar aleminin iddialı, kuşkucu, kötümser, aynı zamanda da coşkulu burçlarından biridir. Kindar olduğu kadar merhametli davranması da, iki uç arasında gidip gelmesine neden olur. İşte, Akrep burcunun özellikleri kadın...

Akrep Burcunun Özellikleri Kadın

Akrep burcunun özellikleri kadın merkezinde paranteze alındığında, erkeklere kafa tutan, özgür ruhlu, dominant bir insan karşınıza çıkacaktır. Onunla ilişki kurmak hiç de kolay değildir. Zahmet ve emek ister.

Akrep Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu, sabit tutkuları bulunan bir yapıya sahiptir. Mesela, yalnızlıkları onların takıntılarıdır. Kendilerini çok önemserler. Eğer, onun değerlerine saygı duymazsanız, anında üstünüzü çizerler. İlişkileri gerginlik ekseninde kurulduğundan, pamuk ipliğine bağlıdır. Hiçbir şeyi şiddetsiz algılayamazlar. Yaptığınız en ufak yanlışta sizi doğduğunuza pişman edebilirler.

Çok güçlü sezgileri bulunduğundan, her konuda fikir beyan ederler. Bu da, onların kendini beğenmiş ve küstah görülmelerine yol açar. Bu imajdan ötürü hiç rahatsız değillerdir. Keza, başkalarının onlar hakkında fikir öne sürmeleri sinirlerine dokunur. Eleştirel bir burçtur; lakin, eleştiri kaldırabildiği pek söylenemez.

Bir konuda aşırı uzmanlaşmaya eğilimleri vardır. İstedikleri şeyi sabrederek, belli bir disiplin içinde, bütün olumsuzluklara rağmen yaparlar.

Akrep Burcu Kadınının Genel Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcunun özellikleri kadın açısından ele alındığında, en belirgin özelliklerinin güçlü iradeleri olduğu görülecektir. Bir şeye karar verirlerse, onları yollarından ancak ölüm döndürür. Kimsenin sözlerine aldırış etmeden harekete geçerler. Sezgileri bir konuda onu olumluyorsa, düşünmeksizin ileri atılır. Çok keskin bir hafızası vardır. Anılarını, geçmişi, hele kendisine yapılanları asla unutmaz. Kimi kez, kötü olaylar karşısında kavga ettikleri kişilere kin besleme özellikleri meydana çıkar. Bilhassa, ikili ilişkilerinde kıskanç tavırlara büründüklerinden, bazen partnerlerine nefes aldırmayabilirler.

Aldatılmaya dayanamazlar. Ona yalan söylediğiniz, onu oyaladığınızı düşünürse, notunuzu anında kırar. Daha da ileri gittiğinizde, yaşanılan olayın vahametine göre, sizi ifşa da edebilir. İnsanlara rezil olabilirsiniz. Muhtemelen, iş bu raddeye geldiyse, siz de kaşınacak bir şeyler yapmış olabilirsiniz. Çünkü, Akrep kadını kimseye iftira atmaktan hoşlanmaz. Sevildiği zaman, o da dozunda sever. Çok koruyucudur. Bu yönde, arkadaşlık bağları da derinliklidir. Ortak ilgi alanının olduğu insanlarla sık sıkı vakit geçirir.

İmkansızlıklara eğilimi bulunur. Nerede zor bir iş, zor bir insan bitiyorsa, gider ona bulaşır. Hayata sataşmayı sever.

Güçlü erkeklerden hoşlanır. Bu, genelde fiziksel güç anlamındadır. Sporcu, yağız, karın kasları baklava dilimleri şeklinde biçimlendirilmiş vücutçu erkekler onu uyarabilir. Akrep kadınının sınırsız arzuları, fantezileri ve yüksek libidosu vardır; ki, seks yapmaksızın durması mümkün değildir.

Akrep Burcu Kadınıyla Anlaşmanın Yolları Nelerdir?

Akrep burcunun özellikleri kadın çevresinde şekillendiğinde, onunla anlaşmanın en kolay yolu, boyunduruğu altına girmektir. Kendi seçimleri sabit ve baskın olduğundan, fikrinizi sormadan fikir vermenizden hazzetmezler. Zor anlarında onun yanında olduğunuzun ufak bir sinyalini aldığı anda, size değer verecektir. Bu anlamda, onunla eğlenceli konulardan konuşur, gırgır, şamata ekseninde takılırsanız, sağlam bir partnerdir. Yemek, içmek, tatil vazgeçilmezidir. Fakat, onunla inatlaşırsanız, aşırı ciddi bir insan olarak onu eleştirir ya da hareketlerine karışırsanız, yanınızdan uzaklaşır. Bilhassa, Akrep kadınını kızdırdıysanız da, intikamını er geç alır.

Akrep burcunun özellikleri kadın üstünden irdelendiğinde, kararlı, tuttuğunu koparan, önce özgürlüğüne sadık, ateşli bir insanla karşı karşıya gelmeniz olasıdır.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR