Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Kuaförlere boya için bütçe ayırmak istemeyenler için evde açık karamel saç rengi elde etme tüyolarını derledik. Size yakışacağını düşünüyorsanız ve bu rengi seviyorsanız işte size öneriler.

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Açık karamel saç  rengi; açık sarı, açık kahve, bej ve altın tonlarının birarada olduğu harmoniden oluşur. Hafif bronzlaşmış tenle buluşan açık karamel renk tonu, oldukça doğal ve genç gösteriyor. İsterseniz makyajsız  kullanabileceğiniz açık karamel saç rengine nasıl kavuşacağınızı içeriğimizde anlattık.

AÇIK KARAMEL RENGİ NASIL ELDE EDİLİR?

Saçınıza açık renk bir zemin oluşturmak istiyorsanız direkt açıcı yani oryel kullanarak açmanın dışında, saç renginizi yavaş yavaş boya ile açıp, üzerine açık karamel rengini uygulayabilirsiniz. İlk başta kullanmaya başladığınız boya ile saç renginiz birden açılmayabilir. Her boya zamanınız geldiğinde bir önce kullandığınızdan bir açık tonu uygulamalısınız. Böylece saçı yavaş yavaş açma işlemi oluşur. Bu durumda sarı tonları yerine arada turuncu tonlar da görünebilir. Kumral, açık kumral ve sarı saçlılar ise bu saç rengini doğrudan saçına uygulayabilir.  İlk boyamada karamelin baskın olduğu görülse de saçı kullandıkça ve yıkadıkça açık karamel rengini zamanla almaktadır. Bu rengin aktığını göstermez. Rengin oturduğunu gösterir.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR