Doksanlı yıllarda oldukça trend olan ve neredeyse tüm giysileri taçlandıran kemer modası günümüzde de rüzgarını estirmeye devam ediyor. Özellikle her elbisenin üzerine geçirdiğimiz bu aksesuarla şık görünmemek olanaksız gibi duruyor. Moda trendlerinde eskiye dönüşün çok fazla görüldüğü bu dönemlerde de bu kemer modasını sokak modasına uyarlamayan kadın sayısı çok az olacak gibi görünüyor.

Özellikle defilelerde rastladığımız bu trend oldukça hit olmaya başlayacak gibi duruyor. Kemerleri yalnızca pantolonlarınızda kullanmak yerine elbiselerinizde ve hatta büyük beden t-shirt'lerinizde de oldukça pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Kullanım alanı çok fazla olan bu aksesuar sizi olduğunuzdan daha zayıf göstererek daha fit bir vücuda sahipmişsiniz gibi duracaksınız.

Tüm bunların yanında tek bir aksesuarı birden fazla kullanım yöntemleriyle de deneme şansınız bulunyor. Özellikle pantolonlara, şortlara ve elbiselere çok yakışan bu kemerler bazı kadınlar tarafından çanta aksesuarı ve ev dekorasyonun da bile kullanılmaktadır. Kemerlerin kullanım amaçlarından çok görsel olarak güzel bir izlenim sağlamaları en çok göze batan detaylardan biridir.