Abartılı ve bir o kadar da rengarenk makyajları hayatımıza sokmamıza neden olan 90'lı yılların makyaj trendleri renkli farların hayatımıza giriş yapmasına da vesile olmuştur. Özellikle 80'li yıllara kadar bordo ve kahveler kullanılıp kasvetli makyaj uygulamaları yaygınken 90'lı yılların başlamasıyla bu durum tam tersi bir hal almıştır. İşte bu yıllarda yapılan bu makyaj uygulamasının detaylarını sizlerle paylaştık.

YÜZ

Işıltılı ve kapatıcılığı iyi olmayan fondötenler ve aydınlatıcılar kullanımıştır.

GÖZLER

Asi ve cesur bir görünüme sahip olmak adına yapılan makyaj uygulamalarında gözler en dikkat çekici bölgelerden bir tanesidir. Özellikle o yıllarda göz pınarlarına sürülen siyah farlar ve göz kapaklarına uygulanan renkli farlarla bu görünüme destek verilirdi.

KAŞLAR

Kaşların ince bir şekilde alındığı o yıllarda kalın kaş kullanımı neredeyse hiç yoktu.

DUDAKLAR

Makyaj uygulamalarında en belirgin yer dudaklar olmuştur. Özellikle dudaklarda neon ve canlı renk kullanımı oldukça yaygındı.

ALLIK

Allık uygulamalarının da oldukça fazla kullanıldığı bu dönemlerde özellikle neon ve canlı renklerin kullanımı oldukça yaygındı. Kontur uygulaması da yapılmadığı gibi yüzün tamamen allıkla kapandığı makyaj uygulamaları da oldukça yaygındı.

SAÇLAR

Saçlarda da aşırılığa kaçılıp abartılı bir şekilde kabartıldığı bir durum söz konusuydu. Özellikle saçların arasına kullanılan metal aksesuarlar oldukça trenddi.