Gelinlik birçok kadın için hayatının en güzel hayalidir, belkide. Bu yüzden gelinlik seçimi yaparken her ince detayı derinlemesine dikkat etmeniz gerekir. İşte size 2018 yılında gelinlik seçerken modacılardan işinize yarayacak bir kaç tavsiye...

"TAŞLI, IŞILTILI GELİNLİKLER TREND OLACAK"

Modacı Pınar Bent, tasarladığı yeni modellerin her bütçeye uygun ve pek çok seçenekten oluştuğunu belirtti. Geçtiğimiz aylarda Mısırlı bir iş adamının kızının gelinliğini swarovski taşlarla tasarım harikası yaratan Bent'e göre 2018 senesinin gelinlik trendleri arasında taşlı, ışıltılı ve 3 boyutlu dantellerin oldukça popüler olacağını ve bu tür modellerin 2018 yaz aylarında yapılacak düğünlere damga vuracak.

UZUN VE KISA BOYLU KADINLARDA GELİNLİK SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Uzun boylu kadınlar tam balık, A kesim modelleri daha kaldıracaktır. Kısa boylu kadınlar ise, yarım balık ve mini gelinlikleri vucudunda daha iyi kaldırabilirler.

BÜYÜK GÖĞÜSE SAHİP KADINLAR İÇİN GELİNLİK SEÇİMİ

Göğüsleriniz büyük ise işlemelerin göğüs bölgesinde olmasından kesinlikle uzak durun.Gelinlik tasarımcısı Pınar Bent'e göre; Büyük Göğüslere sahip olan kadınlar toparlayıcı bir iç çamaşırı kullanmalı ve dikkati başka bir yere çekmelidirler. Mesela iddialı bir sırt dekoltesi, saç aksesuarı ya da kemer herşeyi kurtaracaktır.

KÜÇÜK GÖĞÜSLÜ KADINLAR İÇİN GELİNLİK SEÇİMİ

Küçük göğüslere sahip olan kadınlar ise; göğüs bölgesi drapeli veya işlemeli gelinlikleri seçmelidir.

ALÇAK VE KALIN TOPUKLU AYAKKABILARI TERCİH EDİN

“Alçak ve kalın topuklu ayakkabıları giyebilirsiniz. Belinizi ince göstermek istiyorsanız işlemeli kumaşları bel bölgesinde tercih etmelisiniz.Ama ‘işleme kesinlikle’ olsun diyorsanız bunu eteklerde deneyin.