Her gün yeni bir akımla karşı karşıya kaldığımız 2017 yılında makyaj trendleri arasında en ilgi çeken trend kulak makyajı olarak belirlendi. Parti ve festivallerde karşılaştığımız renkli, simli parlak ve yoğun ışıltılı renkler ile yapılan kulak makyajı ile değişik bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Bu makyajı yapmanızdaki temel amaç ilgi çekmek ve farklı olmak. Artık kulaklarınızda küpelerin yanında bir de bu renkli renkli makyajlar göz önüne seriliyor.

Çoğu kadın bu makyajı yaptıktan sonra küpe takmak istemiyor çünkü bilindiği üzere kulağınızda büyük yer kaplayan bu makyaj stili zaten tüm ilgiyi üzerine çekmesiyle biliniyor.Bu makyaj stili yüzünüzde piercing kullandığınız bölgelere de ilerleyen trendlerle sıçrayacak gibi duruyor. Bunun yanında küpe piercing kadar acılı bir yöntem olmamakla birlikte her gün değiştirip tekrar yapabileceğiniz yalancı bir aksesuar görevini de görmektedir.

Kulak makyajının çıkış noktası ve ana teması tabii ki filmler olmaktadır. Bu trend elf prensesinin de kulağına uyguladığı bir uygulama olarak karşımıza çıkmıştı.Şimdilerde ise yeni makyaj trendi olarak ortalığı kasıp kavuracak gibi duruyor.