Her yıl oldugu gibi dugun sezonu acildi ve gelin olma planlari yapan kadınlar hazirliklara basladi. Nasıl sac ve makyaj yaptırmalıyım sorusu, en az gelinlik seçmek kadar düşündürüyor gelin adaylarini. Gelin makyajları da gelinlerin bu unutulmaz günlerinde büyük önem taşımaktadır.

Gelin makyajlarında dogallık, sadelik cok onemli. Özellikle göz makyajında daha ucuk renkler ve dudaklar parlak görünümüyle dogallıga ışıltı katıyor.
Goz ve yüz tipine uygun yapılacak makyajlar tabii ki önemli ve bunu yapacak kişinin isi biliyor olması da. Makyöz veya makyörünüzün yüz ve göz şekillerini biliyor olması gerekiyor. Çünkü göz rengi ve yapısına uygun olan makyajlar güzelligin yanı sıra karakteri de ortaya çıkarır.

Klasik bir eyeliner göz yapısını vurgulayabilir. Özellikle gözleri küçük olanlar kuyruklu bir eyeliner çekmeyi tercih etmelidir. Kır düğünü yapacak olan gelinlere tavsiyem, olabildigince fresh bir ten ve göz makyaji yaptırmalari. Kullanılan fondöten ve bu tarz diğer ürünlerin cildinizden yarım ton açık olmasina dikkat edin. Çünkü saat ilerledikce fondöteniniz koyulaşmaya baslayacaktır.