Her kadın şık ve stil sahibi olmak ister. Şık ve stil sahibi olan kadınlar ayrıntılara büyük önem vermektedirler. Bu detayların başında da kişinin elagan havasını yansıtan tırnaklar geliyor. Tırnak bakımları kadınlar tarafından büyük önem gösterilen ayrıntıların da başında geliyor. Bu sebepten ötürü tırnak bakımıyla ilgilenen güzellik merkezleri de hızla çılmaya başlıyor.

Tırnak şekillendirmek için çalışan tırnak artistleri tırnaklarda doğallığın özellikle bu sene çok fazla dikkat çektiğini belirttiler. Doğal ve kendi haline bırakılmış tırnak şekilleri bu senenin modası haline geldi oval ve orta uzunlukta tırnaklar hem rahat bir kullanım sağlamakta hem de üzerine desen uygulanmasını kolaylaştırmaktadır. Tırnak tasarımcıları bu tür tırnaklara daha çabuk şekil verip desen çalışması yapabiliyorlar. 

Bu yıl desenlerde fütüristik tasarımlar ön planda. İlhamını uzay çağından alan ve bu konu hakkında mesaj veren desenler fazlasıyla ön planda metalik renklerinde bu yıl trendler arasında yer almasıyla en moda tırnak trendlerine ilham kaynağı olmuştur. 2017 yılının son trendlerinde rengarenk french uygulamaları, tırnak uçlarında geometrik ve dalgalı desenler , metalik ve geometrik desenlerde fazlasıyla ön planda.