2017 yılının en öne çıkan renklerinden olan turuncunun makyaj trendlerine de büyük katkısı oldu. Özellikle turuncu rujlar bu yaz sezonuna damgasını vuracak gibi duruyor!

Turuncu ruj da kırmızı ruj kadar iddialı ve kullanılması zor olan bir renk olduğundan bu ruju kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Cilt alt tonuzun önem kazandığı bu uygulamada teniniz sıcak alt tonlu ise uygulamanız gereken turuncu rujun içerisinde altınlar ve sarılar yer almalıdır. Cilt alt tonunuz tam tersi pembe alt tonlu ise de kullanacağınız turuncu rujun içerisinde mercanlar ve şeftali tonları yer almalıdır.

Cilt alt tonu kadar önem taşıyan bir diğer unsur da ten rengidir. Ten rengi açık tonda olanlar kullandıkları turuncu rujun en açık tonunu bile kullanabilirler. Cilt rengi koyu ve çok koyu olanlar ise bu renkte olan ruj seçimlerinde içeriğinde kiremit rengi barındırana kadar oluşan turuncu renklerine yönelebilirler. Turuncu ruj da kırmızı ruj kadar iddialı bir renk olduğu için bu ruju sürmek isteyenlerin makyaj uygulamalarının daha sade ve fresh olması gerekmektedir.