Kadıköy'deki Tantunicide Tepki Toplayan Görüntüler: Yere Düşen Etleri Geri Koyun

Kadıköy'de tantuni işletmecisi çöpe atılan biberleri işçiye toplattı, çalışanlara da "Haftalık izinlerinizi iptal ediyorum" dedi. Bu sözleri kullandığı video sosyal medyada yayılınca büyük tepki topladı.

15.01.2022-16:45 - (Son Güncelleme: 15.01.2022-17:13)

İstanbul Kadıköy'de bir tantuni dükkanı içerisinde işletme sahibi tarafından çöpe atılan biberler tekrar yenilmek için bir çalışana toplatıldığı görüntüler yayımlandı. Çalışanın teker teker biberleri ayıkladığı esnada işletme sahibi, 'İsraf oluyor, bunlar ısırılmamış bile, tekrar yıkatacağız. Niye çöpe atalım?' ifadelerini kullandığı duyuluyor. 

BU HAFTA USTALAR DA DAHİL İZİNLERİNİ İPTAL EDİYORSUN

Cep telefonu yardımıyla çekilen görüntüleri işletmeci, çalışana da, 'Göster, bak ne kadar biber çıkmış daha da çıkıyor. Ben yokken böyle oluyor demek ki. O biberleri al tek tek. Kadıköy'ün bu hafta ustalar da dahil izinlerini iptal ediyoruz. Bu dükkanda bu yüzden bereket olmaz. Bakın hiç birisi yenmemiş. Kendi dükkanınız gibi bakmadığınız sürece ensenizdeyim. Bu hafta hepinizin iznini iptal ediyorum.' ifadelerini kullanıyor.

YERE DÜŞEN ETLERİ DE GERİ KOYUN

Aynı işletmecinin ses kayıtlarındaysa, 'Müşteri elini sürmüyor, ağzıyla ısırmıyor, tabakta kalıyor. Bunda kötü bir şey yok yıkayacağız koyacağız, niye çöpe atalım yazıktır günahtır. Yere düşen etleri de geri koyun yazıktır günahtır. Et altın değerinde. Eti bulamıyoruz arkadaşlar yere düşüyorsa yıkayın kardeşim.' sözlerini kullandığı fark ediliyor.

İşletme sahibi tarafından diğer tantunicinin diğer şubelerine de gönderilmiş olduğu öğrenilen söz konusu görüntülerin sosyal medyada büyük bir hızla yayılması üzerine de Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü inceleme başlattı.


SADECE GÖSTERMEK İÇİN ÇEKMİŞ

Elde edilen bilgilere göre görüntülerin çekilmiş olduğu tantunicide çalışan usta, 'Biz yıkayıp koymuyoruz geri. Biz zaten 3 tane tabaklara bırakıyoruz. Patronumuz demiş ki aslında 'Fazladan bırakmayın ziyan oluyor' bazı arkadaşlar 6-7 tane bırakıyorlar onun için söylemiştir. Çöpten toplamak yok. Personele göstermek için çekmiş videoyu.' sözlerini kullanarak bu olayı aklamaya çalıştı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Görüntünün işletme sahibi tarafından diğer şubelere gönderildiği öğrenildi. Tepki çeken görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı belirtildi. Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri de ürünlerden numune topladı.

İLİŞKİLİ İÇERİKLER
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal