Kabine Toplantısı ne zaman, toplantı sonuçları saat kaçta açıklanacak? 27 Haziran Kabine toplantısı maddeleri: Asgari ücret ve emekli zammı, Kurban Bayramı tatili açıklaması

27 Haziran Pazartesi günü yapılacak olan Kabine toplantısının maddeleri Asgari ücret ve emekli zammı, Kurban Bayramı tatili olacak. Peki Kabine Toplantısı ne zaman, toplantı sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte 27 Haziran Kabine Toplantısı açıklaması...

27.06.2022-12:11 - (Son Güncelleme: 27.06.2022-14:11) Kabine Toplantısı ne zaman, toplantı sonuçları saat kaçta açıklanacak? 27 Haziran Kabine toplantısı maddeleri: Asgari ücret ve emekli zammı, Kurban Bayramı tatili açıklaması

Haziran ayı son Kabine Toplantısı bu hafta 27 Haziran 2022 Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamalar merak konusu olmaya devam ederken, toplantıda asgari ücret ve emekli zammı, Kurban Bayramı tatili konuları masaya yatırılacak. Özellikle milyonlarca asgari ücretli Temmuz ayında yapılması olası olan bir zam için dikkatlerini Kabine Toplantısı’na çevirdi. Kurban Bayramı tatilinin ne kadar olacağı da merak edilen konulardan birisi olarak dikkat çekiyor. Peki Kabine Toplantısı ne zaman, toplantı sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Kabine Toplantısı ne zaman, toplantı sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Kabine Toplantısı 27 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 15.00’te Beştepe’de başlayacak. Toplantıda alınan kararların ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor. Toplantıda ele alınacak konu başlıkları ise asgari ücret ve emekli zammı, Kurban Bayramı tatili, Madrid'de yapılacak NATO Zirvesi, Yunanistan ile yaşananlar ve Marmaris'te çıkan orman yangını gündem maddeleri olacak.

27 Haziran Kabine Toplantısı

27 Haziran 2022 Kabine Toplantısı’nda neler konuşulacak?

  • Kabine Toplantısı’nda gündeme gelen konulardan birisi Kurban Bayramı tatil olacak. 4 gün boyunca devam edecek olan Kurban Bayramı’nın arifesinin 8 Temmuz 2022 tarihine denk gelmesi ve bayramın son günü olan 13 Temmuz ile resmi tatil sayılan 15 Temmuz ile sadece 2 günlük fark olması sebebiyle Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması konuşulacak.
  • Kabinede Turizm sektöründeki beklentilerinde değerlendirilmesiyle beraber alınacak nihaiş karar doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilişkin kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunacak. Haziran ayı son kabine toplantısında ayrıca Yunan Başbakan Miçotakis başta olmak üzere kurmayları ve askeri bazı figürlerin adalarla ilgili provokatif yaklaşımlarına karşı atılan adımlar değerlendirilecek.
  • Temmuz'da kamu çalışanlarına enflasyon farkının üzerinde zam yapılıp yapılmayacağı da Kabine'nin gündeminde. 5 milyon 600 bine yakın memur ve emeklinin maaşlarındaki iyileştirme için yürütülen çalışmalar değerlendirilecek.
  • Yaşanan yüksek enflasyona karşı olarak yapılacak olan bazı planlamalar Kabine Toplantısı’nın dikkat çeken konuları arasında yer alıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin dolar ve euro kurlarına karşı etkili olacak olan düzenleme konusunda sunum yapacağı ifade ediliyor.
  • Marmaris’te yaşanan orman yangının failinin bulunmasıyla beraber yangın konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin bir bilgilendirme sunumu yapacağı öğrenildi. 
  • Kabinede, İspanya'da 29-30 Haziran'da gerçekleştirilecek NATO Liderler Zirvesi'nin hazırlıkları da görüşülecek. NATO zirvesinde Türkiye'nin gündeme getireceği konular ele alınacak.

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal