İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir'de en çok ziyaret edilip görülecek yerleri sizleri için derlerdik. İzmir’de gezilecek yerler haberimizde…

25.12.2018-18:45 - (Son Güncelleme: 25.12.2018-18:37)İzmir’de Gezilecek Yerler

 

İzmir, ülkemizin en büyük üçüncü şehridir. İzmir dünya çapında fuar alanı ve liman özellikleri ile ön plana çıkıyor. Ticari faaliyetleri ile de önemli yere sahip olan İzmir tarihi ve turistik yerleri ile dünyaca ünlü plajları barındırır. Liman şehri özelliği taşıyan İzmir sınırları içerisinde birçok antik kenti barındırır.    

İzmir Saat Kulesi: İzmir’in simgelerindendir. Alsancak meydanında bulunan tarihi saat kulesi Osmanlı zamanında yapılmıştır. Saat kulesi gövde kısmı beyaz mermerden, kalan bölümleri ise kesme taştan yapılmıştır.  25 metre yüksekliğindeki Saat kulesi, sekizgen kaideli ve dört katlı olarak yapılmıştır.

Kızlarağası Hanı: Kemeraltı çarşısı içerisinde yer alan Kızlarağası Hanı, İzmir’in önemli yapılarından bir tanesidir. 1744 yılında tamamlanan Kızlarağası Hanı, İzmir’in ticari hayatında önemli bir yere sahip olmuştur.

Tarihi Asansör: İzmir’in Konak ilçesinde yer alan tarihi bir binadır. Şehit Nihat Bey ve Mithatpaşa caddesi arasında oluşan  58 metrelik kot farkını önlemek  ve halkın merdiven tırmanma zorunluluğunu ortadan kaldırmak amacı ile 1907 yılında Yahudi bir iş adamı olan Nesim Levi  bayraklıoğlu tarafından yapılmıştır.

İzmir’de Gezilecek Diğer Yerler; Tarihi Kemraltı Çarşısı, Konak Pier, Kadifekale Agora Ören Yeri, İzmir Arkeoloji Müzesi, İzmir Tarih ve Sanat Müzesi, İzmir Doğal Yaşam Parkı.

Son Dakika Seyehat Haberleri için aşağı kaydırın.

 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar