İYİ Parti'de Son Dakika! Üst düzey isimden istifa geldi!

İYİ Parti'de son dönemlerde yaşanan siyasi hareketlilik devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir, görevinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

25.04.2024-13:18 - (Son Güncelleme: 25.04.2024-16:50) İYİ Parti'de Son Dakika! Üst düzey isimden istifa geldi!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir'in yaptığı açıklamada, partinin kurumsal yapısının kişilerin çıkar, eğilim ve beklentileri karşısında zayıfladığını savundu. Aydemir, aynı zamanda Genel Başkan Meral Akşener'in Altılı Masa sürecinde kötü bir müzakere süreci yürüttüğünü belirtti. Akşener'in eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını önleyemediğini de vurguladı.

Bu istifanın ardından parti içindeki gerilimin ve farklı görüşlerin arttığı gözlemleniyor. İYİ Parti'nin önümüzdeki dönemde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olurken, Birol Aydemir'in istifasıyla birlikte parti içinde yeni bir dönüşüm sürecinin de başlayabileceği yorumları yapılıyor. İYİ Parti'nin bu tür istifalar sonrasında nasıl bir strateji izleyeceği ve parti içi dinamiklerin nasıl şekilleneceği yakından takip ediliyor. Birol Aydemir'in istifası, parti içindeki siyasi dinamikleri ve ilerleyen süreçteki parti politikalarını nasıl etkileyeceği konusunda tartışmaların daha da alevleneceğini gösteriyor.


"Masadan ayrılma" ve "Yeniden masaya dönme"

İYİ Parti'nin içinde bulunduğu süreçte yaşanan "masadan ayrılma" ve "yeniden masaya dönme" gibi olayları hatırlatan Birol Aydemir, parti içindeki gelişmeleri ve önümüzdeki olağanüstü kurultayı değerlendirdi. Aydemir, Sosyal Medya üzerinden yaptığı açıklamada, İYİ Parti'nin son dönemde yaşadığı süreci ve bu hafta sonu gerçekleşecek olağanüstü kurultayı ele aldı. Aydemir, Genel Başkan Meral Akşener'in örnek bir davranış sergileyerek kurultayda aday olmayacağını açıkladığını belirterek, şunları söyledi:

"İYİ Parti'nin bu cendereden çıkabilmesi mevcut genel başkan adaylarının rekabetinin yarattığı atmosfer ile mümkün olmayacak. Bu süreçte umudum başkaydı. Parti olarak geldiğimiz noktayı ortak akıl ile ele almalı ve meseleyi genel başkanlık rekabetinin ötesine taşımalıydık. İYİ Partinin meselesi kimin genel başkan olacağı değil, partinin nasıl yeniden toplumun tamamına konuşabilecek ve umut veren bir yapıya dönüşeceğidir. Görüyorum ki, bu noktanın çok uzağındayız.

Bir yılı aşkın süredir yapılan yanlış tercihler beni İYİ Partiden ayrılmaya ve ülkemiz için yeni bir yapı altında çalışmaya itiyor. Ancak seçim sürecinde partiye zarar vermemek ve delegenin bana verdiği GİK üyeliği yetkisine ihanet etmemek için bekledim. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmış olmanın huzuruyla İYİ Partiden ayrılıyorum."


Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal