Sıradaki Videolar
15 Nisan 2021 Perşembe 05:47 - (Son güncelleme: 10 Mart 2021 Çarşamba 07:33)

İsveç'teki Türk Hastanın Kızından Duygulandıran Konuşma

İsveç'te yeni tip coronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan ancak tedavi edilmediği için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla Türkiye'ye getirilmesi için ambulans uçak gönderilen Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken, "Hiçbir devletin bunu yapabileceğini düşünmüyorum. Tek bir devlet bunu yapabilirdi, o da kendini gösterdi, o devlet Türkiye." dedi.

İsveç'in Malmö kentinde Kovid-19 testi pozitif çıkan ancak tedavi edilmeyerek eve geri gönderilen Emrullah Gülüşken'in kızlarının sosyal medyadan sesini duyurması üzerine harekete geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İsveç'e ambulans uçak gönderilmesi talimatı verdi.

Sabah saatlerinde hareket eden ambulans uçak Türkiye saatiyle 10.30 civarında İsveç'e vardı.

"CUMHURBAŞKANIMIZ VE SAĞLIK BAKANIMIZ DURUMA EL KOYDU"

Gülüşken, "İnsanlar tweetimizi gördü, sesimiz duyuldu. Sesimizi duyurduk. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca duruma el koydu. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı babam bu şekilde Türkiye'ye götürülüyor olmazdı. Hiçbir devletin bunu yapabileceğini düşünmüyorum. Tek bir devlet bunu yapabilirdi, o da kendini gösterdi, o devlet Türkiye." diye konuştu.

Samira Gülüşken ve Leyla Gülüşken, sosyal medyadan mesaj yayınlayarak İsveç'te yaşadıklarını, babalarının ateşinin yükselip nefes darlığı çektiğini ve bu sebepten hastaneye gittiklerini ancak babaları Emrullah Gülüşken'in tedavi edilmediğini söyleyerek yardım istemişti.

İSVEÇ'TEKİ TÜRK HASTA TÜRKİYE'DE

Leyla Gülüşken'in babası Emrullah Gülüşken Türkiye'ye getirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR