Cumhurbaşkanlığı İstişare Kurulu üyesi politikacı eskisi Bülent Arınç’ın 15 Temmuz FETÖ darbesi yanlısı çıkışlarından sonra, Ramazan’da camilerde okunan dua ve salalardan rahatsız olduğunu dile getirmesi toplum nezdinde büyük infiale sebep oldu.

Uluslararası casusluk ve ihanet şebekesi FETÖ terör örgütü yanlısı çıkışları ile bilinen politikacı eskisi Bülent Arınç isimli şahısın Cumhurbaşkanlığı İstişare Kurulu üyeliği sıfatı ile ilgili son zamanlarda Bağımsız Türkiye ve İslam karşıtı çıkışları ile toplumda büyük infial uyandırdı.

FETÖ’nün olmadığını uzun süre savunan ve bu casusluk ve ihanet şebekesine karşı mücadele eden vatandaşları uzun süre aşağılayan Arınç, mübarek Ramazan ayında yine diliyle Türk halkına zehir saçtı.

Politikacı eskisi Bülent Arınç’ın Ramazan ayında Türk halkının İslami değerleri yaşatmasına kin kusmasından dolayı sosyal medyada büyük infial uyandırdı.

Sosyal medyada #İstifaEtArınç tagına yazan binlerce mesaj yazan binlerce vatandaş, Bülent Arınç’ın bir an önce istifa etmesini istedi.

Arınç’ın FETÖ terör örgütünü savunan videoları ve son olarak da Ramazan ayında Müslümanların camilerden dua etmesine dil uzatan videolarını paylaşan vatandaşlar, Arınç’ın istifa etmesi için yurt çapında gerekli sivil eylemleri yapacaklarını duyurdular.

15 Temmuz darbesinden sonra Bülent Arınç, oluşan toplumsal tehki üzerine Kendisinin AHMAK OLDUĞUNU öne sürmüştü.

Şimdi halk, Arınç’ın ahmaklığını alıp Cumhurbaşkanlığı Külliyesini terk etmesini istiyor.