İstanbul’u Etkisi Altına Alan Kuvvetli Yağmur Haftanın İlk İş Gününde Trafiğe Yansıdı!

İstanbul gözünü trafik kabusuyla açtı. Haftanın ilk iş gününde etkili olan yağışlarla birlikte trafik yoğunluğu erken saatlerden itibaren etkili olmaya başladı. Yoğunluk yüzde 60 olarak ölçümlendi.

18.10.2021-09:50 - (Son Güncelleme: 18.10.2021-18:02)

İstanbul haftanın ilk gününe trafik kabusuyla uyandı. Trafik yoğunluğu erken saatlerden sonra etkisini göstermeye başladı. İşlerine gitmek isteyen sürücüler ve öğrenci servisleri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde ve Kadıköy D-100 karayolu üzerinde uzun araç kuyrukları oluşturdu. 

TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ 

Gece saatlerinden itibaren etkisini gösteren kuvvetli yağışlarla beraber trafik bazı bölgelerde durma noktasına kadar geldi.

YOĞUNLUK 07.30'DA YÜZDE 60'A ULAŞTI

Bununla beraber köprüye bağlanan ara yollarda da sürücüler ilerlemekte zorlandı. İBB trafik verilerine göre ise yoğunluk saat 07.30 itibariyle yüzde 60 olarak ölçümlendi. İBB trafik verilerinde yoğunluk saat 08.00 itibariyle yüzde 63 olarak ölçüldü. 


İŞTE TRAFİĞİN YOĞUN YAŞANDIĞI NOKTALAR

Mesailerine yetişmeye çalışan milyonlarca vatandaş, öğrenciler toplu ulaşım ve duraklarda yoğunluk oluştururken özellikle Avrupa Yakası'nda D-100 kara yolu ve TEM Otoyolu'nda trafik yoğunluğu arttı. Özellikle Cevizlibağ ve Zeytinburnu gibi aktarma merkezlerinde yolcu yoğunluğu gözlenirken D-100 kara yolunun bazı noktalarında trafik akışı yer yer durma noktasına geldi. 

YENİBOSNA METROBÜS DURAĞINDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

İstanbul'da mesaiye yetişmek için yola çıkan vatandaşlar, Yenibosna metrobüs durağında uzun kuyruklar oluşturdu. D-100 Karayolu'nda Ankara istikametinde Beylikdüzü'nden başlayan sıkışıklık Halıcıoğlu'na kadar devam ederken TEM'de ise aynı yönde Bahçeşehir - Firuzköy arasındaki yoğunluk, Hadımköy'den TEM'e bağlantı yolunda da gözleniyor. Anadolu Yakası'nda da Ataşehir, Ümraniye başta olmak üzere Kozyatağı'ndan Kadıköy istikametine doğru yaşanan trafik zaman zaman durdu.

TEM Otoyolu'nda da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM'ye doğru Kavacık ile Altunizade'de trafik yoğunluğu yaşanıyor. Yer yer hafif yağışın da başladığı Anadolu Yakası’nda D-100 kara yolu Edirne istikametinde Maltepe ile Göztepe Köprüsü arasında, Ankara istikametinde ise Bostancı, Maltepe ve Pendik mevkilerinde trafik yoğunluğu oluştu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal