İstanbul Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 İstanbul Kurban Bayramı namazı saati

Kurban Bayramı’nın başlamasına az bir süre kaldı. İstanbul’da yaşayan vatandaşlar 2022 Kurban Bayramı namazı saatlerini araştırıyor. Peki İstanbul Kurban Bayramı namazı saat kaçta? İşte 2022 Kurban Bayramı namazı saatleri...

04.07.2022-17:58 - (Son Güncelleme: 04.07.2022-17:58) İstanbul Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 İstanbul Kurban Bayramı namazı saati

İstanbul Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Kurban Bayramı namazı saatleri

Kurban Bayramı’nın başlamasına az bir süre kaldı. İstanbul’da yaşayan vatandaşlar 2022 Kurban Bayramı namazı saatlerini araştırıyor. Peki İstanbul Kurban Bayramı namazı saat kaçta? İşte 2022 Kurban Bayramı namazı saatleri...

Kurban Bayramı’nın başlamasına bir kaç gün kala vatandaşların bayram hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Bayramı İstanbul’da karşılayacak olan vatandaşlar ise Kurban Bayramı namazının saat kaçta olduğunu öğrenmek için arama motorları üzerinden ‘’2022 Kurban Bayramı namazı saatleri’’ terimleriyle araştırmalarını sürdürüyor. Peki İstanbul Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

İstanbul'da Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

Kurban Bayramı hazırlıklarını sürdüren vatandaşlar 2022 Kurban Bayramı namazı saatlerini internet üzerinden öğrenmeye çalışıyor. 

Diyanet’in yaptığı açıklamaya göre İstanbul’da Kurban Bayramı 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü sabah saat 06.15’te kılınacak.

Kurban Bayramı namaz saati

Bayram namazı nasıl kılınır?

- Bayram namazı için niyet edilir.

- Sübhaneke okunur.

- Sübhanekeden sonra eller 3 defa tekbir getirilerek kulaklara kaldırılır.

- İlk 2 tekbirde yana bırakılır. 3. tekbirde eller göbek altında bağlanır.

- İmam Fatiha ile beraber bir sure daha okur. Cemaat topluca rükuya eğilir.

- Rüku ve secde yapıldıktan sonra 2. rekata hazırlanılır ve eller bağlanır.

- 2. rekatın başında imam Fatiha ve bir sure okur. Sonrasında üç defa tekbir getirilerek iki el kaldırılır. 3. tekbirde eller yana bırakılır.

- 4. tekbirde eller kalkmaz ve rükuya eğilmek gerekir.

- Secde yapılır ve oturulur.

- Oturma sırasında cemaat ve imam Ettehiyyatü, Allahümme salli, Allahümme barik ve Rabbena atina, - Rabbena firli dualarını okur ve önce sağa selam verilir. Sonra da sola selam verilir. Böylelikle namaza son verilir.


Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal