İsrail Polisi Mescid-i Aksa'da Nöbet Tutan Filistinlilere Saldırdı

İsrail polisinin işgal ettiği Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinli cemaate saldırısı neticesinde bir çok yaralanmalar yaşandı.

20.02.2019-12:19 - (Son Güncelleme: 20.02.2019-13:42)İsrail Polisi Mescid-i Aksa'da Nöbet Tutan Filistinlilere Saldırdı

İsrail polisinin işgal ettiği Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinli cemaate saldırısı neticesinde bir çok yaralanmalar yaşandı.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Sözcüsü Firas Firas Dibs, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa'nın Rahmet Kapısı civarında nöbet tutan cemaatin yatsı namazının ardından İsrail polisi tarafından saldırıya uğradığını açıkladı.

İsrail polisinin bir çok Filistinli vatandaşı gözaltına aldığını belirten Dibs, bazı kişilerin baskı kullanılarak Mescid-i Aksa'dan çıkarıldığını söyledi.

Diğer yandan Filistin Kızılayı'ndan açıklamasına göre, İsrail kuvvetlerinin müdahalesinde çok sayıda Filistinlinin yara aldığını ve bazı yaralıların hastaneye sevk edildi.

İsrail polisi Pazar günü Mescid-i Aksa'nın 2003 senesinden bu zamana kadar giriş çıkışlara kapalı tutulan doğu surlarındaki Rahmet Kapısı'na uzanan merdivenlerin kapısını zincirlemişti.

İsrail’in bu adımına karşı dün Mescid-i Aksa'da toplanan bir grup Filistinli genç, bu kapıyı kırmış, İsrail polisi de gençlerden bazılarını gözaltına alırken Harem-i Şerif'in kapılarını da kapatmıştı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR