İspanya’da Denizden 2 Tonluk Balık Çıktı

İspanya’da balıkçıların ağına takılan 2 tonluk balık, görenleri hayrete düşürdü. Balıkçılar 2 tonluk balığı vinç ile çıkarttı.

23.10.2021-09:48 - (Son Güncelleme: 23.10.2021-12:30)İspanya’da Denizden 2 Tonluk Balık Çıktı

İspanya’da denize açılan balıkçılar, ağlarına takılan 2 tonluk balık ile neye uğradıklarını şaşırdı. 3 metre uzunluğunda ve 2 metre genişliğinde olan güneş balığı ağlardan vinçle çıkarıldı. İspanya’da Sevilla Üniversitesi, ülkenin Ceuta açıklarında yaklaşık 2 ton ağırlığında Mola alexandrini türü olduğuna inanılan dev güneş balığının yakalandığını belirtildi. 

DENİZDEN ÇIKAN 2 TONLUK BALIĞI TERAZİ TARTAMADI

Denize açılan ve 2 tonluk balık yakalayan denizciler CNN İspanyol yayınına verdikleri röportajda, ‘Tartmaya çalıştık, ancak bin kilograma kadar bir terazimiz vardı ve bu durumda kırılacağı için kullanamadık’ dedi. 

Ağlara takılan dev balığın çıkarılması için oldukça çaba sarf ettiklerini belirten deniz biyoloğu Enrique Ostalé, bu büyüklükteki güneş balıklarını yalnızca kitaplarda duyduğunu söyleyerek gerçekten bunun gerçekleşmiş olduğuna şaşırdığını söyledi.

İspanya'da 2 tonluk balık yakalandı

İSPANYA’DA YAKALABAB EN BÜYÜK BALIKLARDAN BİRİ

Uzunluğu 4, genişliği 3 metreye varabilen güneş balıklarının ağırlığı 2 tona ulaşabiliyor. 25-30 yaşına kadar yaşayabilen balığın 2 tonluk ağırlıkları, onu toplam 27 bin balık türünü kapsayan kemikli balıklar sınıfının en büyük balıklarından biri haline getiriyor. Kaba yapılı vücudunun yarısı eskik gibi görünen balığın karın yüzgeçlerinin eksik olması görüntüsünü ilginç hale getiriyor. 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal