İrem Helvacıoğlu’ndan Şiddet Açıklaması

Özcan Deniz ile başrolü üstlendiği Seni Çok Bekledim dizisiyle ekrana dönmeye hazırlanan İrem Helvacıoğlu, verdiği bir röportajda samimi açıklamalarda bulundu.

24.01.2021-17:13 - (Son Güncelleme: 24.01.2021-17:13)İrem Helvacıoğlu’ndan Şiddet Açıklaması

Hakan Gence’ye konuşan İrem Helvacıoğlu, ‘Hayatında şiddete maruz kaldın mı?’ sorusuna ‘Herkes kadar, evet’ şeklinde karşılık verdi.

Güzel oyuncu, ‘Fiziksel mi yoksa psikolojik mi?’ sorusuna da şu cevabı verdi: ‘Psikolojik şiddete çok maruz kaldım. Sanırım şiddetin bu türünü insanlar fark etmeden de yapabiliyor. Bazen çok severken, bazen kendi yaşadığı travmalar yüzünden başka birine psikolojik şiddet uyguluyor. Mesela İstanbul’a gelmeden önce mağazada çalışmıştım. Ve çalıştığım ortamlarda bunları yaşadım. Çalışırken müşterinin psikolojik tacizine uğruyorsun, benim alanıma giriyor. Ve en travmatik yanı, bunu görmezden gelmek zorunda bırakılmak’

Helvacıoğlu, ‘Oyunculuk mesleğinde peki?’ sorusu karşısında ise ‘Kadın erkek eşitsizliği. Bu izlediğimiz dizi ve filmlerde bile var. Güçsüz bir kadının yanında, tutunması gereken bir erkek modeli, hep kadın birine muhtaçmış gibi davranılıyor. Kadın oyuncuların aptal âşık rolü oynamasından da çok rahatsızım. Kadın sakar, karşısındaki erkek zeki, güçlü ve holding sahibi. Bunları normalize etmek de psikolojik şiddet değil mi? Üstelik çoğu zaman yazan da hemcinslerin oluyor. Bir şeyi okuyorsun, rahatsız oluyorsun, siz şu okuduğunuzdan nasıl rahatsız olmuyorsunuz diye düşünüyorum. Ben de böyle işlerin içinde yer aldım ama belki de bilincim yeni yerine geldi. Ayrıca işlerde reytingler düştüğünde de suçlu sen oluyorsun. Yüksekken de kimse sana alkış tutmuyor. Bu da bir psikolojik şiddet’ dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR