İngiltere'de Normalleşmede İlk Adım Bugün Atılıyor

İngiltere’de coronavirüs salgınında alınan tedbirlerin kademeli bir şekilde kaldırılması planındaki ilk aşama bugün uygulamaya kondu.

İngiltere’de artık halkın sosyal mesafe kurallarına riayet etmeleri kaydıyla parklarda güneşlenmesi, piknik yapması ve balık tutması serbest hale geldi. Ülkede ayrıca tenis kortları, golf kulüpleri ve basketbol sahaları dahil açık hava spor tesisleri tekrar açılıyor. Kişiler yalnız, hane halkı üyeleri ve sosyal mesafeyi uygulama kaydıyla başka biriyle oyun oynayabilecek. Gün içerisinde süresiz bir şekilde egzersiz yapılmasına da izin veriliyor.

Aynı zamanda ülkede artık kırsal alanlara, milli parklara ve plajlara gidilmesine de müsaade ediliyor. Ayrıca halk dışarıda olmak kaydıyla mesafe sınırı olmadan seyahat edilebilecek. Toplu taşıma araçlarının kullanılmaması önerildiğinden bu tür geziler yalnızca özel araçlarla olabilecek.

İnşaat veya fabrika işçileri gibi çalışanlar, çalıştıkları yerlerde güvenlik prosedürlerinin sağlanması kaydıyla işe geri dönebilecek.