HDP Gözaltıları Başladı!

HDP Esenyurt İlçe Binası'nda hain terör örgütü PKK'ya yönelik afişlerin bulunması ile HDP Esenyurt İlçe Eş Başkanları gözaltına alındı.

26.01.2021-00:30 - (Son Güncelleme: 26.01.2021-02:51)HDP Gözaltıları Başladı!

Geçtiğimiz günlerde emniyet güçleri alınan ihbar üzerine HDP Esenyurt ilçe binasına baskın düzenlemiş, binada çok sayıda PKK afişi ve Abdullah Öcalan'a ait poster ele geçirilmişti. 

Yürütülen soruşturma kapsamında afişlerin sorumlusu olduğu tespit edilen HDP Esenyurt İlçe Eş Başkanları Ercan Sağlam ve Dilan Kılıç’ın, ‘terör örgütü üyeliği’ suçlaması ile polis ekiplerince gözaltına alındıkları belirtildi.

Haftasonu HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı binasında bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın İmralı’da tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan’ın resim ve posterlerinin yer aldığı gerekçe gösterilerek Sağlam ve Kılınç gözaltına alınmış, parti binasında arama gerçekleştirilmişti.

Önceki gün gözaltına alındıktan sonra savcılık ifadelerinin ardından salıverilen Erdal Sağlam ve Dilan Kılıç, “bölücü terör örgütü” üyeliği suçlamasıyla bu akşam saatlerinde yeniden gözaltına alınarak İstanbul Terörle Mücadele Şubesine getirildiği bildirildi.

Savcılık kararı doğrultusunda gözaltına alınan Kılıç ve Sağlam’ın evlerinde arama yapıldığı da aktarıldı.
HDP Esenyurt İlçe Eş Başkanlarının İstanbul Terörle Mücadele Şubesindeki sorguları sürüyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR