Hatay'da 20 Ton Sebze Esnaf Tarafından Ücretsiz Dağıtıldı

Hatay’da bir esnaf grubu tarafından iki kamyon sebze ücretsiz dağıtılmaya başlandı İzdiham olmaması için gerekli önlemler alan polis, sebzelerin evlere dağıtılması için dağıtımı durdurdu.

04.05.2021-15:14 - (Son Güncelleme: 04.05.2021-15:14)Hatay'da 20 Ton Sebze Esnaf Tarafından Ücretsiz Dağıtıldı

Hatay'da dikkat çeken bir olay yaşandı. İskenderun ilçesinde pazarcı esnafı 20 ton ücretsiz sebze dağıttı. Modern Evler Mahallesi'nde kurulan semt pazarı yerinde Nağaç Kardeşler isimli esnaf grubu iki kamyon sebze vatandaşlara ücretsiz dağıtılmaya başlandı. Haberini duyan vatandaşlar pazar alanına akın ettiler. 

METRELERCE KUYRUK OLUŞTU 

Bedava dağıtımın oluğunu duyan insanlar tarafından metrelerce oluşan kuyrukta yaşlısı genci birçok vatandaş ücretsiz sebze için beklediler. Polisin sürekli sosyal mesafe uyarısı yaptığı vatandaşlar aşırı yığılmaya neden oldu. Polis, pazarcı esnafına kamyonların çekilmesini ve sebzelerin evlere paketlenerek dağıtılması gerektiği ve polisin bu noktada kendilerine yardım edeceğinin söylenmesi üzerine dağıtıma son verildi. 

İskenderunlu esnaf Murat Nağaç amaçlarının koronavirüs salgını nedeniyle kapanma sürecindeki vatandaşlara bir nebze olsun katkıda bulunmak olduğunu belirterek, yıllardır kazandıkları memleketin insanına ahde vefa olarak bu yardımı yaptıklarını söyledi. Ücretsiz sebze alabilen vatandaşlar da durumdan memnun olduklarını belirterek teşekkür ettiler.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR