Hatay Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Hatay Kurban Bayramı namazı saati

Türkiye’de milyonlarca vatandaş Kurban Bayramı hakkındaki çeşitli konuları araştırmaya devam ediyor. Hataylı vatandaşlar ise 2022 Hatay Kurban Bayramı namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki Hatay Kurban Bayramı namazı saat kaçta? Yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.

07.07.2022-09:41 - (Son Güncelleme: 07.07.2022-09:41) Hatay Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Hatay Kurban Bayramı namazı saati

Milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği 2022 Kurban Bayramı’nın başlamasına artık sadece 2 gün kaldı. Bayram tatili hazırlıklarını yapan insanlar diğer yandan 2022 Kurban Bayramı’nı en huzurlu ve mutlu şekilde geçirmek için gerekli diğer hazırlıklara da dikkat ediyor. Kurban Bayramı konusunda çeşitli araştırmalar yapılırken araştırmaların başını ise bayram namazı saatleri çekiyor. Hataylı vatandaşlar da 2022 Hatay Kurban Bayramı namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki Hatay Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

Hatay Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

2022 Hatay Kurban Bayramı namazı saati belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı, Hatay’da Kurban Bayramı namazının 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 05.58’de kılınacağını duyurdu. 

Yurtdışında ise bayram namazı KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da 06.11, Almanya'nın başkenti Berlin'de 05.42, İngiltere'nin başkenti Londra'da 05.40, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da ise 05.50'de kılınacak.

Kurban Bayramı namaz saati

Bayram namazı nasıl kılınır?

- Bayram namazı için niyet edilir.

- Sübhaneke okunur.

- Sübhanekeden sonra eller 3 defa tekbir getirilerek kulaklara kaldırılır.

- İlk 2 tekbirde yana bırakılır. 3. tekbirde eller göbek altında bağlanır.

- İmam Fatiha ile beraber bir sure daha okur. Cemaat topluca rükuya eğilir.

- Rüku ve secde yapıldıktan sonra 2. rekata hazırlanılır ve eller bağlanır.

- 2. rekatın başında imam Fatiha ve bir sure okur. Sonrasında üç defa tekbir getirilerek iki el kaldırılır. 3. tekbirde eller yana bırakılır.

- 4. tekbirde eller kalkmaz ve rükuya eğilmek gerekir.

- Secde yapılır ve oturulur.

- Oturma sırasında cemaat ve imam Ettehiyyatü, Allahümme salli, Allahümme barik ve Rabbena atina, - Rabbena firli dualarını okur ve önce sağa selam verilir. Sonra da sola selam verilir. Böylelikle namaza son verilir.

Kürşat Muratcan Kılıç.
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal