ABD''li Raelin Scurry 6 aylık hamileydi. Evde otururken kasılmaları başlayan genç kadın hastaneye yetiştirilmeye çalışırken aracın yan koltuğunda kimsenin yardımı olmadan doğum yaptı. Üstelik bebek erken doğduğu gibi bir de amniyotik kesenin (Rahim içinde büyüyen çocuğun etrafında plasenta zarlarının meydana getirdiği bir kese) içine doğdu. Su kesesi olarak da adlandırılan amniyotik kese, bebeğin anne karnındayken içinde bulunduğu, rahat hareket etmesini sağlayan ve de bir kalkan görevi görerek bebeği dış etkilerden ve yaralanmalardan koruyan sıvı dolu kesedir.

HASTANEYE YETİŞEMEYİNCE ARABADA DOĞUM YAPTI

Hamile bir kadının suyunun gelmesi, amniyotik kesenin patlaması anlamına gelir ve bebek bu aşamada doğuma hazırdır. Bebeğin keseyle birlikte doğması ise dünya üzerinde sadece 80 bin doğumdan birinde görülen, sezaryen doğumda daha fazla yaşanan ama nadir rastlanan bir olaydır. 5 Ağustos'ta yaşanan olayda Raelin'in kasılmaları başlamış. Ancak doğuma çok zaman olduğunu düşünen anne adayı bunu başta önemsememiş. Kasılmalar 45 dakika boyunca devam edip bir de şiddetlenince işlerin yolunda olup olmadığını görmek için hastaneye gitmeye karar vermiş.

BEBEK KESEYLE DOĞDU

Instagram hesabında hikayesini paylaşan Raelin şunları söylüyor: 'Kasılmalar arasındaki süre kısalıyor ve ağrı şiddetleniyordu. O anda ıkınmam gerektiğini biliyordum. Korkmuştum ve acil servisi aradım aradım. Attığım çığlıklar yüzünden beni anlamıyorlardı ben de telefonu nişanlıma uzattım. Pantolonumu çıkardım ve aşağıya ulaştım. Kafasının orada olduğundan emin olmak istedim. Bir kez ıkındım ve mucize bebek oradaydı. Ona baktığımda hala tamamen amniyotik keseyle kaplı olduğunu gördüm.'

BEBEĞİN DURUMU ÇOK İYİ

Raelin ve nişanlısı acil servisin gelmesini beklemek yerine daha hızlı olacağı için kendi araçlarıyla yola devam etme kararı almışlar. 7 dakika içinde hastaneye ulaşan çift daha kapıdayken doktorlar bebeğe müdahale etmiş. Keseyi açan doktorlar bebeğin hava almasını sağlamışlar. Erken doğduğu için oldukça küçük olan bebeğin durumu şimdi çok iyi.