Hasan Can Kaya Kimdir?

Konuşanlar ile gündeme gelen ünlü komedyen Hasan Can Kaya, Exxen’e transfer oldu. İzlenme rekorları kıran Konuşanların sunucusu Hasan Can Kaya aslen nereli? Kaç yaşında?

23.03.2021-14:20 - (Son Güncelleme: 09.04.2021-15:05)Hasan Can Kaya Kimdir?

16 Aralık 1989 yılında dünyaya gelen komedyen pandemi sürecinde yayınladığı Konuşanlar programı ile seyircileri ekrana kilitledi. Uzun yıllardır senaristlik yapan Hasan Can Kaya 2018 yılından bu yana senaristlik yapıyor. 

HASAN CAN KAYA KİMDİR?

Güngören’de doğan komedyen kendini eğitim hayatı boyunca yaptığı şakalar yüzünden fırça yiyen biri olarak tanımlıyor. Lise eğitiminin ardından tiyatroya ağırlık veren Kaya, ilerleyen süreçlerde tiyatro eğitimini profesyonel bir hale getirerek seyircilerin karşısına çıktı. Tiyatroya yönelen Kaya oyunculuğun yanı sıra senaristliği ile de tanınıyor. Sunuculuğunu yaptığı Konuşanlar programının senaryosunu yıllar önce yazan komedyen aynı zamanda 1 Erkek 1 Kadın dizisinin de senaryo ekibinde yer alıyordu. 1 Erkek 1 Kadın dizisinde senaristlik yaparken ekip arkadaşlarının da desteğiyle kendi stand up gösterisini yapmaya başlayan Kaya ilk olarak Leman Kültür Beşiktaş’ta izleyicilerle buluştu. “Hep Zemin” adlı gösterisi ile kısa zamanda tanınan komedyen birden fazla projede de yazarlık yapmıştır. 

HASAN CAN KAYA NERELİ?

31 yaşında olan komedyen İstanbul Güngören’de dünyaya gelmiştir. Aslen Malatyalı olan Kaya uzun yıllar boyunca yazarlık yaparak kariyerine devam etti. Birçok projenin senaryo ekibinde yer alan Kaya kendi yazdığı senaryolara yapımcı bulamayınca Youtube üzerinden Konuşanlar programını yapmaya başladı. Büyük ilgi gören program interaktif içeriği ile ülkenin dört bir yanından ilgi görmeye devam ediyor. Pandemi sürecinde yayınladığı bölümler sayesinde beğeni kazanan komedyen aynı zamanda Stund Up Party adlı bir performansa da sahip. 

HASAN CAN KAYA KONUŞANLAR İLE GÜNDEMDE


Amatör olarak tiyatroyla ilgilendikten sonra BKM’de yer almaya başlayan Kaya BKM’nin televizyon için yaptığı programlarda da konuk oyuncu olarak yer almıştır. Oyunculuk ve yazarlığın yanı sıra yönetmenlik de yapan Kaya sektörde yaşadığı mobbing ve engeller nedeniyle senaryo yazarlığına ara verip farklı işlere yönelmeyi tercih etmiştir. Kendine özgü şakaları ve seyirciyle olan diyaloğu sayesinde kısa sürede ünlenen Kaya, 1 ocak 2021 tarihi itibariyle Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen’e transfer oldu. Exxen’e geçtiği süreçte Youtube üzerinden yayınladığı bölümleri silen Kaya tepki toplamıştı. Kaya’nın YouTube'da şu an 1 milyon 740 bin takipçisi bulunuyor.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR