Hakim ve Savcıların Görevde Yükselme Kararları Resmi Gazete'de

Bulundukları mevkideki görev sürelerini tamamlayan ve görevde yükselmeye gidecek olan hakim ve savcıların isimleri Resmi Gazete'de yerini aldı.

26.03.2020-09:36 - (Son Güncelleme: 26.03.2020-09:28)Hakim ve Savcıların Görevde Yükselme Kararları Resmi Gazete'de

Bulundukları mevkideki görev sürelerini tamamlayan ve görevde yükselmeye gidecek olan hakim ve savcıların isimleri Resmi Gazete'de yerini aldı.

Farklı derecelerde görev sürelerini sonlandıran hakim ve savcıların isim listelerinden oluşan HSK kararları Resmi Gazete'de ilan edildi.

Resmi Gazete'deki HSK kararlarında, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun 29. maddesine göre, Aralık 2019 dönemi sonuna kadar sürelerini bitirip yükseltilmelerine karar verilen adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcılarının isim listelerine yer verildi.

HSK'nin bir başka kararında ise 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla birinci dereceye yükselip Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun 32. maddesi uyarınca ilk kez birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak adli ve idari yargı hakimleri ile cumhuriyet başsavcısı ve savcılarının adları açıklandı.

Sürelerini doldurdukları halde bu listede isimleri geçmeyen kişilerin ilan tarihinden itibaren bir ay içinde HSK'ye yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının takip edilmesini talep edebilecekleri belirtildi. 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR