CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yerel Yönetimler Biriminin parti genel merkezinde düzenlediği Belediye Başkanları Toplantısı'nda yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakarete varan ifadeler kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında "Her konuşmada kin, nefret, ayrımcılık var. Hiçbir Cumhurbaşkanı böyle değil. Cumhurbaşkanı, milleti temsil ediyor. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyor, yetmiyor. Başbakanlık koltuğunda oturuyor, o da yetmiyor. Belediye Başkanlığı koltuğunda bile oturuyor. Belediye Başkanlarının bütün yetkilerine sahip oldu. Yetmiyor mu? Sen milli iradeyi temsil etmiyorsun, sen terör örgütlerine yardım ve yataklık eden bir yapıyı temsil ediyorsun." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

"TBMM'de kavga çıkaranlar Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla çıkardılar. O diktatör bozuntusu da unutmasın ki, o mecliste Kuva-i Milliyeci CHP var. Türkiye'nin başka hiçbir derdi yokmuş gibi tutturmuş ben başkan olacağım diye. 17 milyon yoksulumuz, 6 milyon işsizimiz var.

"SEN MİLLİ İRADEYİ TEMSİL ETMİYORSUN"

Her konuşmada kin, nefret, ayrımcılık var. Hiçbir Cumhurbaşkanı böyle değil. Cumhurbaşkanı, milleti temsil ediyor. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyor, yetmiyor. Başbakanlık koltuğunda oturuyor, o da yetmiyor. Belediye Başkanlığı koltuğunda bile oturuyor. Belediye Başkanlarının bütün yetkilerine sahip oldu. Yetmiyor mu? Sen milli iradeyi temsil etmiyorsun, sen terör örgütlerine yardım ve yataklık eden bir yapıyı temsil ediyorsun."