Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı'nda seslendiği iş adamlarına sırrımızı soranlara 'güven ve istikrar' cevabını veriyoruz dedi. Türkiye'nin büyüdüğünü ama iş adamlarının daha fazla oranla büyüdüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye 3 kat büyüdüyse, iş adamları 5 kat büyüdü'' dedi.

2008 yılında yaşanan krizin teğet geçtiği söyleyen Cumhurbaşkanı, ''teğet geçicek dediğim zaman gülüyorlardı ama ben Türkiye'nin farkında biri olarak bunu söyledim'' dedi.

2013 yılından beri Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, gezi parkının ağaç meselesi olmadığını, 17-25 olaylarının adalet için yapılmadığını ve Suriye ve Irak'ta ki yaşanan olayların Türkiye'yi hedef alan yönlerinin olmadığını söyleyemez dedi.

KÖTÜ GÜNLER GEÇTİ

Başka ülkelerin atlatamayacağı olayları atlatan Türkiye'nin kötü günleri artık geride bıraktığını söyledi. Kendimize yeni pazarlar aranmaya başladığını ve Kuveyt'te 4.5 milyar dolarlık havalimanının temelini attıklarını belirtti.

Ekonomide yeni atılımlara başlantığını ve büyük bir altyapının kurulduğunu söyledi.

YERLİ OTOMOBİLİ HALA YAPAMAMAK ÜZÜCÜ

Yerli otomobil konusundaki gayretimiz biliniyor bu konudaki tecrübemiz ortadayken ve bu gayretler neticesinde hala istenilen noktaya gelememekten üzüntü duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşma yaptığı TÜSİAD toplantısında salona yönelerek ''bu salondan bir babayiğit çıkartamıyorsak dükkanı kapatıp gitmemiz lazım'' dedi.