Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 21 Mayıs'ta ki kongrede Genel Başkan seçilmesinden sonra Genel Başkan vekilliği görevini Başbakan Binali Yıldırım'ın yapması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI YENİDEN PARTİSİNDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, millerin kendisini 27 Ağustos 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı seçmesinin ardından Anayasa gereği parti görevinden ayrılmıştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandumda evet çıkmasının ardından 2 Mayıs'ta üye olduğu AK Parti'ye tekrardan genel başkan olması bekleniyor.

AK Parti üye töreninde konuşan Cumhurbaşkanı yuvama, sevdama ve kurucusu olduğum partiye geri dönmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etii. 979 gün sonra partisine geri dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu durumun kendisinde heyecan oluşturduğunu ve gelecek günlerde daha güçlü daha kararlı bir şekilde hizmetlerine devam edeceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üyelik töreninde duygusal anlarda yaşanmıştı. Cumhurbaşkanı'nın üyelik beyannamesine imza attığı sırada Başbakan Binali Yıldırım'ın da gözleri dolmuştu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurucusu olduğu partisine dönüşünü "979 günlük hasretin, vuslata dönüştüğü" ifadesiyle yorumladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Genel başkan olması ile birlikte Başbakan Binali Yıldırım'ında görevinde değişiklik olacak. 21 Mayıs'ta yapılması planlanan kongrede gidilecek tüzük değişikliğinde Başbakan Binali Yıldırım'a 'Genel Başkan vekilliği' görevi verilecek.