Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Ziyaretçiler Ömer Halisdemir'in Mezarına Akın Ettiler

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında darbeci generali öldürüp, kalkışmanın seyrini değiştiren, kendisi de şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde'nin Bor ilçesindeki mezarını çok sayıda kişi ziyaret etti.

Ziyaretçiler Ömer Halisdemir'in Mezarına Akın Ettiler

Ziyaretçiler Ömer Halisdemir'in Mezarına Akın Ettiler

15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin sembol kahramanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'n Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesindeki mezarı ziyaretçi akınına uğradı.

KARANFİLLER BIRAKILI

Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda darbeci general Semih Terzi'yi vurarak öldüren, kendisi de şehit edilen Ömer Halisdemir, mezarı başında anıldı. Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen ziyaretçiler, Ömer Halisdemir’in mezarı başında dua etti, karanfiller bıraktı.

KAHRAMANLARI UNUTTURMAYACAĞIZ

Çok sayıda vatandaşın yanı sıra Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Emekli Astsubaylar Derneği üyeleri de şehit Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret ederek kahraman askeri andı. Grup adına konuşan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Hamza Dürgen, kendi aralarından çıkan Halisdemir’in kahramanlığını yad etmek için bu ziyareti yaptıklarını anlattı. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumda kahramanları unutturmamayı amaçladıklarını kaydeden Dürgen, “Dünyada örneği görülmemiş bu hain terör saldırısını unutturmamak için çabalıyoruz. Bir daha Türkiyemiz’in böyle bir duruma düşmemesini sağlamak, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü sağlamak için her zaman üzerimize düşeni yapmak istiyoruz” dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR