Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el-Kardavi “Gün teşekkürlerimizi iletme, tüm kuvvetimizle Erdoğan’a yardım etme günüdür. Türkiye sayesinde şerefimiz ve onurumuz ayaklar altında değil. Şayet Türkiye’yi ayakta kalırsa, bu aynı zamanda bizim ayakta kalmamız demektir.” dedi.

10'dan çok Arap devletinin vatandaşları tarafından düzenlenen "Teşekkürler Türkiye" konferansının ikinci günü, İstanbul Gönen Hotel'de yapıldı. Arap dünyasının bilinen bilginleriyle birlikte üniversite hocalarının dâhil olduğu konferansta, Müslüman dünyasının problemleri ele alındı.

ERDOĞAN’I AYAKTA TUTMALIYIZ

Rahatsızlığına rağmen konferansa katılan Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Kardavi, "Şimdi biz buradayız ve Müslüman ve Arap halkları olarak Türkiye’ye teşekkürlerimizi iletmek ve tüm kuvvetimizle ona yardım edeceğimizi bildiriyoruz.” sözleriyle seslendi.

TÜRKİYE MAZLUMUN DOSTUDUR

Türkiye'nin savaş sebebiyle göç etmek zorunda kalan insanlara hiçbir şart öne sürmeden her türden yardımda bulunduğunu ifade eden Kardavi, Türkiye’nin var olduğu zamandan beri İslam’a hizmet ettiğini ve daima mazlumun dostu olduğunu dile getirdi. İslam’ı müdafaa etmekte Türkiye’nin daima ön plana çıktığını söyleyen Kardavi, Türk halkının imanının güçlü olduğunu dile getirdi.