PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanarak şehit olan Eren Bülbül'le alakalı CHP'ye yakınlığıyla tanınan YURT gazetesi ahlaksızca bir algı operasyonu yaratarak Eren'in 'para için' öldüğünü yazdı.

Trabzon'un Maçka ilçesi arazisinde, bölücü terör örgütü militanlarıyla sağlanan sıcak temas esnasında şehit olan Eren Bülbül, tüm Türkiye'yi yasa boğmuştu. Fakat 15 yaşındaki bir çocuğun şehadet mertebesine yükselmesi bazı kesimleri rahatsız etti.

Mahalle muhtarı Nurettin Reis ile yapılan röportajı CHP gazetesi YURT "Eren para için mi öldü?" şeklinde küstahça bir şekilde verdi. Bilhassa sosyal medyada YURT gazetesine büyük tepkiler gelirken, tüm Türkiye'nin "iyi ki varsın" dediği Eren Bülbül'e alçakça dil uzatan gazetenin kapatılması talep edildi.

Şehit Eren'in ağabeyi Arif Bülbül, "Eren televizyonda çatışma haberlerini gördüğünde, şehit olduğunda çok üzülür ve sinirlenirdi, 'ben de askere gideceğim ve şehit olacağım.' derdi. Gerçekten de oldu" diyerek Eren'in her fırsatta şehit olma isteğini dile getirmişti.

Öte yandan her fırsatta PKK mensuplarıyla kol kola giren CHP'nin bu hareketi CHP'ye gönül vermiş milliyetçi hassasiyetleri olan vatandaşları da kızdırdı.

.