Yunanlıların İmdadına Kemal Kılıçdaroğlu Yetişti

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk bandralı yük gemisinin Almanlar tarafından korsanca aranmasını desteklemesi, Yunanlıların işine yaradı. Yunan medyası, Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışıyla yapılan korsanlığın haklı olduğunu gösterdi.

Yunanlıların İmdadına Kemal Kılıçdaroğlu Yetişti

Yunanlıların İmdadına Kemal Kılıçdaroğlu Yetişti

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına geçtiğinden beri partiyi Batı’nın Türkiye’deki çıkarlarını korumak üzeri konumlandırması çerçevesinde yeni bir rezalet daha yaşandı. CHP, Batı’nın ve Yunanlıların Akdeniz’de korsanlıklarını meşru görürken, Türkiye’nin uluslararası yasalara uygun yaptığı anlaşmaları eleştirerek işlevsiz kılmaya çalışması dikkat çekti.

Son günlerde adı sürekli tecavüz cinsel saldırı ve tacizle birlikte anılan CHP, şimdi de uluslararası boyutta Türkiye’ye karşı bir ihanetle anılmaya başlandı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yunan komutasındaki Alman savaş gemileri tarafından Türk bandralı bir geminin korsanca işgal edilerek arama yapılmasını savunması Batı dünyasında keyifle karşılandı.

Yunanistan’ın ünlü greekcitytimes haber sitesi, Kılıçdaroğlu’nun çıkışını “Türk Muhalefeti: Yunan Komutan Libya’ya Giden Türk Gemisini Aramakta Haklıydı” başlığı ile okurlarına manşetten servis etti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Türklerin Yunanlılara karşı soykırım uyguladığı iddiasını da savunduğunu öne süren Greekcitytimes sitesi, Türkiye’nin yeniden yükselişine karşı CHP’nin direndiğini de okurlarına duyurdu.

Kılıçdaroğlu’nun Avrupa’nın Türkiye’deki çıkarlarını koruduğunu da vurgulayan haber sitesi, olayı okurlarına şu şekilde servis etti: ‘’Türk muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Libya açıklarında bir Türk gemisinin AB önderliğindeki İrini Operasyonu denetimine ilişkin yorumları üzerine Yunan komutan ve Almanya'nın haklı olduğunu vurgulayarak ateş açtı.’’

“Türk muhalefet liderinin belirttiği gibi ‘Akdeniz'de bir gemimizi kontrol ettiler. Yunan komutan İtalya ve Almanya Türkiye'ye soruşturma yapacaklarını bildirdi. Dört saat geçti ve Türkiye yanıt vermedi. Dört saat çünkü Erdoğan ile kimse iletişim kuramıyor.

Sonra Roma'daki elçiliğimizi aradılar. Bir saat daha geçti. O zaman NATO’nun sessizlik kuralı uygulanır. Birisi cevap vermediğinde, o zaman kabul ettiği, kabul ettiği anlamına gelir. Daha sonra gemide arama yapıldı’ dedi.’’

Bu bağlamda Erdoğan yanlısı medya, Kılıçdaroğlu'na karşı saldırı başlattı ve Kılıçdaroğlu’nu Almanların hesabına çalışmakla suçladılar.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR