Yunanistan'a Kaçmaya Çalışan FETÖ'cülerin Teknesi Battı!

İçinde 6 Türk vatandaşının olduğu bot Yunanistan'a doğru giderken alabora oldu. Teknedeki kişiler kurtarılırken yapılan incelemede şahısların FETÖ üyesi olduğu ve Yunanistan'a kaçmaya çalıştıkları belirlendi.

Yunanistan'a Kaçmaya Çalışan FETÖ'cülerin Teknesi Battı!

FETÖ'den aranan 4 kişi ile yanlarındaki 2 çocuğun içinde yer aldığı tekne, Yunanistan'a kaçmak istedikleri esnada alabora oldu. Şahıslar, Sahil Güvenlik birimleri tarafından kurtarıldı, sonrasında polise verildi.

YASA DIŞI YOLLARLA ADAYA GİTMEYE ÇALIŞAN TEKNE TESPİT EDİLDİ

Edinilen bilgiye göre; dün 17.45 sularında Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığının Ayvalık Sarımsaklı Çıplak Ada mevkiinde devriye vazifesi gerçekleştirirken, bir fiber tekne ile yasa dışı yollarla Midilli Adasına gitmeye uğraşan ve içinde 6 Türk vatandaşının olduğu teknenin battığı belirlendi.

4 YETİŞKİN VE 2 ÇOCUK BOĞULMAK ÜZEREYKEN KURTARILDI

4 yetişkin ve 2 çocuğun Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığına ait TCSG 8 birimleri tarafından su üzerinde boğulmak üzereyken kurtarıldı. E.K., G.K., E.K., A.D., Ş.D. ve E.N.D. adlı 6 kişi Cunda Adası'nda yer alan Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığına götürüldü.

4 KİŞİNİN FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

İnsani müdahalenin yapıldığı 6 kişi ardından Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki polis birimlerine verildi. Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan kimlik tespiti ile GBT sorgusu ve üst aramaları sonucunda 2 çocuk dışındaki 4 şüphelinin FETÖ\PDY Silahlı Terör örgütü mensubu oldukları, Bursa'da haklarında Adli İşlem yapıldığı belirlendi.

Şüphelilerin üstlerinde toplam 13 bin euro ve 5 bin 350 dolar para ele geçirildiği bildirildi. Ayvalık polisinin, FETÖ/PDY üyesi şahısları yasa dışı yollarla Yunan adalarına kaçırmaya çalışan kişi yada kişilerin tespit edilmesi için çalışma başlattığı kaydedildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri