Kalleş PKK’nın Suriye ayağı olan YPG’nin hakimiyeti altında bulunan bölgelerden gelen tacizlere karşılık verilmeye devam edildi. Türk askeri unsurlarını taciz ateşi açan ve Kilis sınırında terör örgütü tarafından kontrol edillen Afrin’in bazı kesimlerinde çatışmalar sürüyor. Son olarak ÖSO ekipleri YPG’nin en büyük mevzilerini yok etti.

ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR

Yaklaşık bir aydır Fırat Kalkanı çevresinde Azez’in güneyinde yer bulan YPG işgalinde olan Ayn Dakneh ve Beylune bölgelerinde teröristlere karşı operasyon gerçekleştiriliyor. ÖSO’ya bağlı Ehli Diyar Operasyon Odası’nın top ve havan atışları ile vurduğu Tel Rifat yolu üzerindeki Ayn Dakneh ve Beylune bölgelerinde şiddetli çatışmaların yaşandığı biliniyor. Grup bir zamandır Afrin’in doğusundaki önemli yerleşim noktası Tel Rifat ve çevresinde operasyonlar gerçekleştiriyor.

YPG'nin kalesi yerle bir edildi


GECE SIZDILAR

ÖSO’ya bağlı Ehli Diyar Operasyon Odası’na bağlı bir grup savaşçı dün akşam bölgeye bir sızma operasyonu başlattı. ÖSO savaşçıları YPG’nin denetimindeki Afrin’e bağlı olan Tel Rifat’a giden yol üstündeki tahkimatı havan atışları ve füzelerle gece boyu bomba yağdırdı. Savaştan önce bir çiftlik olarak kullanılan ve Tel Rifat’ın kuzey girişini tutan kale benzeri güvenlik noktası yapılan atışlarla tamamen yerle bir edildi. Sabah olduğunda ÖSO’ya ait drone’lar gece boyu vurulan YPG tahkimatının yok edilmiş halini görüntüledi.


YPG'nin kalesi yerle bir edildi