Denizli'yi Antalya ve Muğla'ya bağlayan karayolunun Cankurtaran Mevkii'nde şiddetli kar yağışı ve araçların yolda kalmasından dolayı Denizli'den Muğla'ya gidiş yönü, araç trafiğine kapatıldı. Ekipler, Kelleci Restaurant'ın önünden itibaren araçların geçişine izin vermiyor.
Diğer yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamaya göre; Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun batısı, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Erzurum, Kars, Ardahan, Muş, Diyarbakır, Batman ve Mardin çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

Özellikle yağmur ve sağanak, Marmara’nın güneydoğusu, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Isparta ve Malatya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin edilen yağışların, Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında şiddetli yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Ordu ve Giresun’un iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus görüleceği ifade edildi. Hava sıcaklığının Kuzey, iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede (6-10 derece) düşeceği tahmin ediliyor.

ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; sabah vakitlerinde Batı Karadeniz, öğle saatleriyle beraber Orta Karadeniz kıyılarında şiddetli yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenen yağışların neden olacağı durumlara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

KAR UYARISI:

Yağışların; Bolu çevreleri ile Giresun ve Ordu’nun iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı (20 cm. ve üzeri) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek durumlara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda yarılar yapıldı.