Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) resmi sitesinden yapılan flaş açıklamaya göre sabah saat 04:46 sularında Muğla'nın Bodrum ilçesinde yine 4.4 büyüklüğünde deprem oldu. Sabah saatlerinde olan deprem, yerin 17,49 kilometre derinliğinde oluştu.

SON BİR AYDIR DEVAM EDİYOR!

Muğla yaklaşık bir aydır beşik gibi sallanmaya devam ediyor. 20 Temmuz'da 6.8 büyüklüğünde bir deprem yaşanan kentte, ardından bir çok artçı sarsıntı meydana geldi.

NE OLMUŞTU?

Deprem AFAD'a göre 6.3 büyüklüğünde ve yerin 10 km altında meydana geldi. Kandilli ise depremin 6.2 şiddetinde ve yerin 5 km altında meydana geldiğini açıkladı. Depremde ölen olmazken, balkondan atlayan birkaç kişinin yaralandığı haberleri geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin 5 Km derinlikte ve 6.2 şiddetinde olduğunu duyurdu. Kandilli depremin merkez üssünün Gökova Körfezi olduğunu da belirtti. ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu ise depremi 6.7 şiddetinde açıkladı ve merkez üssünü Bodrum yakınları olarak gösterdi.

BALKON VE PENCELERDEN ATLAYAN ÇOK KİŞİ YARALANDI

Panikle balkondan atlayan, dışarı çıkmaya çalışırken yaralanan vatandaşlar ise Bodrum Devlet Hastanesi’ne akın etti. Hastanenin bahçesi yaralılarla dolarken, acil servisin tavanındaki kaplama malzemelerinin bir bölümü çöktü. Acil servis boşaltılırken, doktorlar yaralılara bahçede müdahale etti. Milas'ta da deprem sonrasında balkondan atlayan 10 kişinin yaralandığı öğrenildi. Marmaris Devlet Hastanesine ise yaşadıkları panikle hafif yaralanan 15 kişinin başvurdu.