Akdeniz'den sonra Kahramanmaraş'ta sallandı! Kahramanmaraş'ta sabahın çok erken saatlerinde 4,3 şiddetinde deprem oldu. AFAD verilerine göre, deprem sabah saat 07:30'da meydana geldi. Depremin yerin 7 kilometre altında gerçekleştiği tespit edildi.

KANDİLLİ'DEN KORKUTAN DEPREM UYARISI!

Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Marmara depremi ile ilgili merak edilen açıklamayı yaptı.

Prof. Dr. Haluk Özener, "Bütün bilim insanları şunu kabul etmiş durumda; Marmara'da yakın gelecekte 7'nin üzerinde bir deprem olacağı açık" açıklamasını yaptı. Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Depremleri nerede ve yaklaşık ne büyüklükte olacağını biliyoruz ama hiçbir zaman maalesef bugünkü teknolojiyle zaman verme şansımız yok" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü, asrın felakati olarak tanımlanan 17 Ağustos 1999 depreminin 18. yıldönümünde basın toplantısı düzenledi. Kandilli Rasathanesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Bütün bilim insanları şunu kabul etmiş durumda; Marmara'da yakın gelecekte 7'nin üzerinde bir deprem olacağı açık. Tarih veremiyoruz ama bu tek parçalı bir kırık olabilir, iki parçalı bir kırım olabilir Marmara'da bir deprem olacağı gerçeğini değiştirmez. Depremleri nerede ve yaklaşık ne büyüklükte olacağını biliyoruz ama hiçbir zaman maalesef bugünkü teknolojiyle zaman verme şansımız yok" açıklamasını yaptı.