ODTÜ bir kere daha eğitim, ögretim dışında farklı bir konu ile gündeme geldi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi her zamanki gibi skandalların adresi olmaya devam ediyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencileri Tuvaletlerin cinsiyetsizleştirilmesi adı altında kadın-erkek tuvalet ayrımını kaldırarak cinsiyetsiz tuvaletler kullanacağını belirtiler. Orta Doğu Teknik Üniversites İÖğrencileri her zamanki gibi saçmalayarak bir kez daha gündeme gelmeyi başardılar.

YİNE ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YİNE SAÇMALIK

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde öğrencilerin topladığı 400'den fazla imza ile artık erkekler ve kadınlar aynı tuvaleti kullanacak. Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencileri kadın-erkek cinsiyetli tuvaletler yerine kadın-erkek’in aynı zamanlı kullanacağı tuvaletleri faaliyete geçirdiklerini beyan ettiler.

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ "MODERNLEŞME" ADI ALTINDA ZIRVALADI
Orta Doğu Teknik Üniversitesi modernleşme isimi altındaüniversitedeki tuvaletlerin birleştirilmesi "Bu binadaki tuvaletlerin hepsi 400+ öğrencinin talebiyle cinsiyetsizleştirilmiştir" afişleri ile duyuruldu. Kararın ardından farklı kesimlerden birçok yorum geldi.

Geçtiğimiz haftalar da LGBT yürüyüşü gerçekleştiren Orta Doğu Teknik Üniversitesililer yürüyüş boyunca homofobi ve transfobiye karşı sloganlar atmıştı ve polis çatışmılardı.