Cumhuriyet Halk Parti'li Avcılar Belediyesi'nde çalışan işçiler, 90 gündür maaşlarını alamayınca belediye önünde bir araya geldi.

EYLEM DEVAM EDECEK

"Önce insan dediler işten aştan ettiler" sloganlarını atan işçiler, somut bir adım atılana kadar belediyenin önünden ayrılmayacaklarını söyledi.

İSTİFA ETSİNLER

Cumhuriyet Halk Parti'li Avcılar Belediyesi'ni başarısızlıkla suçlayan işçiler, yönetimde başarısız olanların istifa etmesi gerektiğini savundu.

ÇOCUKLARI OKULA GİDEMİYOR

Aralarında evli ve çocuk sahibi olan işçiler, 90 gündür para verilmediğini okulların açılmasıyla çocuklarının eğitim giderlerini karşılayamadıklarını ifade etti.

ŞİŞLİ BELEDİYESİNDE DE AYNI DURUM OLMUŞTU

Öte yandan geçtiğimiz aylarda DİSK'e ait Genel-İş Sendikası üyesi bir grubun, Şişli Belediyesi önündeki iş bırakma eylemi yaptı. İş bırakma eylemi sebebiyle ilçede çöpler toplanmadı. Hızla biriken çöpler sıcağın da etkisiyle kötü koku ve vatandaşların tepkisine neden olmuştu.

Şişli Belediyesine bağlı Kent-Yol şirketinin personel alımı ihalesine alınmadığını öne süren Kent-Yol işçileri iş bıraktı. Şişli Belediyesinin Feriköyde yer alan Temizlik İşleri Müdürlüğündeki çöp araçlarının çıkışına izin vermemişti.

Belediye önünde toplanan işçiler yarına dek bir anlaşma sağlanmazsa, sabah İstanbuldan Ankaraya doğru 25 gün sürecek bir yürüyüşe başlayacaklarını ifade etti. Şişli Belediyesi ise Kent-Yolun ihaleye katılma koşulları taşımadığı için ihaleye alınmadığını savunarak, işçilerin herhangi bir hak kaybına uğramayacaklarını veya işsizlikle karşılaşmayacaklarını aktarmıştı.