Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde tek yön uygulamasına başlanan caddedeki ağaçlar geceleri kepçelerle sökülmeye başlandı. 285 ağaçtan ilk sökülen 91 ağacın, saksılara ekildiği belirtildi. Diğer caddedeki 300 ağaç da sonbaharda sökülecek.

GECELERİ SÖKÜYORLAR

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde, CHP'li belediye, oluşturduğu sirkülasyon projesi dahilinde, geçtiğimiz 19 Haziran'dan beri Atatürk, Öztrak ve Uğur Mumcu caddelerindeki trafiği tek yönlü yaptı. Atatürk Caddesi iniş, Öztrak ve Uğur Mumcu caddeleri ise çıkış yönü olarak tespit edildi. Belediye, uygulamanın başlamasının üzerinden hemen hemen 1,5 ay geçtikten sonra ise eski Öztrak caddesi üzerindeki orta refüjü kaldırmak için çalışmalara başladı. Bu konu dahilinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü birimleri, gece yarısı kepçelerle orta refüjdeki ağaçları yerinden sökerek traktör veya kamyonet kasalarına yükleyerek müdürlük bahçesine götürdü. Öztrak Caddesi'ndeki 285 ağaçtan 91'inin sökümü biterken, ekipler, söküm işlemini geceleri devam ediyor.

300 AĞAÇ SÖKÜLECEK

Belediye ise sökülen ağaçların saksılara dikildiğini ve uzman ekiplerce bakımı yapıldıktan sonra şehirdeki yeşil alanlara dikileceklerini, bunun dışında iki caddedeki kaldırımlara da ağaçlandırma çalışması yapılacağını açıkladı. Atatürk Caddesi'nde bulunan yaklaşık 300 ağacın da kasımda söküleceği öğrenildi.

GEZİ'DE BAĞIRANLAR, BAŞINI KUMA GÖMDÜ!

Gezi kalkışmasında, ağaçları bahane ederek sokaklara dökülen sivil toplum ve siyasi partiler ise sessizliğini koruyor. Aynı süreçte eylemlere destek veren Çerkezköy'deki CHP yönetiminden hiçbir tepki gelmemesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar, "Her yer Taksim, her yer direniş', 'diye slogan atan çevreciler neden ortada yok. Refüjlerdeki ağaçlar sökülüyor ve dikildikleri yerde kuruyorlar. Buna neden sessiz kalıyorlar" diyerek tepki gösterdi.