Sanatçı Yılmaz Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bombalanan yerleri gezdi.

TBMM’de atılan bombalarla yerle bir olan noktaları gördükçe şaşkınlığını gizleyemeyen Erdoğan, “Hala inanamıyorum, Bunun filmini bile çekmek kolay değil” dedi. Erdoğan, “Keşke tüm bunlar sadece ibreti alem için çektiğimiz bir film olsaydı, ama gerçek... Buradan filmler serisi çıkar” şeklinde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım'la da görüşen Yılmaz Erdoğan darbe girişimi nedeniyle yaşananlardan dolayı üzüntülerini iletti. Erdoğan, Başbakan Yıldırım'a memleketi Hakkari'nin ilçe yapılmaması talebini de sundu.

Hakkarililerden ve akrabalarından bu konuda yoğun bir talep aldığını ifade eden Erdoğan, "Sayın Başbakan ile görüştüm. Hakkari'nin ilçe olmamasının daha iyi olacağını söyledim. Sayın Başbakan da Hakkari'nin bu konuda herhangi bir ekonomik kaybının olmayacağını belirtti" dedi.

Erdoğan, "Oradaki duygusal travmayı çözmek için halkla diyalog  kurulması konusundaki görüşümüzü söyledik. Yöre için iyi olacaksa yöre insanı ikna edilmeli." değerlendirmesinde bulundu.

CUMHURBAŞKANI’NIN YAŞADIKLARI DEMOKRASİ ADINA BAŞLIBAŞINA BİR TARİH

TBMM ziyareti sırasında Melik Yiğitel’e konuşan Yılmaz Erdoğan, 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris'ten İstanbul'a kadar yaşadıklarının demokrasi adına başlı başına bir tarih olduğunu söyledi ve ekledi: O kara gecede yaşanan kabustan çok zor ama tümüyle gerçeklere dayanan sıkı bir film olur.